Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zábava

Americké grily vám pomohou připravit perfektní maso

V poslední době se americké grily staly velmi populární a jsou nezbytnou součástí oslav nebo dokonce i profesionálních kuchyní. Na rozdíl od klasických grilů, umožňují pomalou přípravu masa při nízkých teplotách, což dává masu vynikající chuť. Výroba grilů je z kvalitní oceli a mají speciální konstrukci s uzavřeným ohništěm a oddělenou komorou pro maso. Dřevo se umisťuje do topeniště, kde se pomocí ventilace reguluje teplota v grilu.

Mezi nejoblíbenější typy smokerů patří Texas, který umožňuje grilování velkých kusů masa, jako je celá vepřová plec nebo hovězí hrudí. V České republice vyrábí kvalitní americké grily Modulary Pits, které jsou vhodné jak pro domácí kuchaře, tak i pro náročné profesionální kuchaře.

Srovnání grilů

Porovnání smokerů a klasických grilů je obtížné, protože se jedná o zcela odlišné zařízení pro přípravu jídla. Rozdíly spočívají v použitých technologiích a způsobech přípravy jídla. Lidé by měli vybírat podle svých preferencí a potřeb pro danou příležitost.

Klasický gril se na rozdíl od smokeru používá k rychlému grilování při vysokých teplotách. Grily mají obvykle otevřené ohniště, na kterém se připravují pokrmy. Maso se griluje přímo pomocí uhlí nebo dřeva a příprava trvá obvykle jen několik minut.

Naopak americké grily jsou určeny pro pomalé a nízkoteplotní grilování. S odděleným ohništěm a komorou pro maso, kde se maso připravuje pomocí tepla a kouře. Příprava masa v smokeru může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na druhu masa a velikosti kousku. Kvůli rozdílným použitým metodám přípravy pokrmů, je obtížné porovnávat.

Rozhodnutí o tom, které zařízení je pro danou příležitost nejvhodnější, závisí na preferencích a potřebách konkrétního uživatele.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button