Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zábava

Assassin‘s Creed Valhalla: moje první dojmy ze hry

Považuji se za milovníka her na PS4, které nabízí rozsáhlé otevřené světy a v nich spoustu možností, jaká dobrodružství zažívat, jak vylepšovat svou postavu a nejen ji. I proto jsem si udělal radost a jako vánoční dárek si pořídil tolik očekávaný další díl ze série o „asasínech“, tedy Assassin‘s Creed Valhalla. Po předchozích dílech z Egypta a Řecka, jsem se těšil na změnu doby i prostředí, do nichž je hra zasazena, tentokráte je to hluboký středověk, období, v němž patřili k těm nejobávanějším válečníkům Vikingové. 

Hlavní hrdina je tedy Viking a zvolit si můžete buďto ženskou postavu nebo mužskou. Osobně jsem si zvolil tu mužskou, válečníka Eivora, jemuž v dětském věku zabili rodiče a zůstal mu pouze bratr Sigurd

Cesta do Anglie

Hra Assassin‘s Creed Valhalla začíná v rodné zemi vikingů, na území současného Norska a nutno říct, že poněkud fádní zasněžená krajina má své kouzlo, po čase vás ale může začít tak trochu nudit. Po absolvování několika úkolů na severu, a zvláště pak pomstě za smrt rodičů, se Eivor se svými vikingskými přáteli a spolubojovníky rozhodnou, že se vydají do Anglie, kde budou hledat nový domov. 

V Anglii se již budete pohybovat v mnohem pestřejším prostředí a vašim hlavním úkolem je, jak jinak, dobývat nová města a nová území, postupně expandovat napříč touto ostrovní zemí. Společně s posádkou se můžete na svém drakaru vydat k městům a pevnostem obývaným nepřátelskými Sasy a pokusit se tato místa dobýt. I v tomto díle funguje systém odhalování mapy prostřednictvím synchronizačních rozhleden, z nichž můžete skočit ladnou šipku do kopky slámy. 

Co je velmi důležité a nepochybuji o tom, že motivující a zábavné, je možnost vylepšování vlastní vesnice, k čemuž potřebujete získat zásoby a materiály právě z dobytých nepřátelských oblastí. Osobně si libuji v tom, že se vždycky po nějaký čas jen tak toulám po krajině a hledám suroviny, jako je železo pro vylepšování zbraní, nebo lovím zvěř jako zdroj kůží pro upgrady. 

Hlavní a vedlejší úkoly

I v tomto díle celosvětově oblíbené hry vám budou postupně odkrývány nové úkoly příběhové linie, větvené na více témat, k tomu pochopitelně nechybí mnoho vedlejších questů. Nebudu se zde až tolik rozepisovat o hlavním příběhu, beztak znám zatím pouze část, spíše bych se zaměřil na ty vedlejší. Obrovský svět Assassin‘s Creed Valhalla je plný pokladů a tajemství. Na mapě jsou výzvy označeny, to však ještě neznamená, že se hledají snadno. Pro poklady se budete muset například vydat do rozsáhlých jeskynních světů, nebo se potápět do chladných vod, šplhat, přeskakovat těžké úseky a jinak se snažit dosáhnout cíle. 

Odměnou za splnění vedlejších misí vám budou darovány nejenom peníze na nákupy, ale také materiály či runové kameny na vylepšování zbroje a vybavení. Za splnění hlavního úkoly dostanete především tolik důležité skill pointy na zvýšení celkové síly a vylepšení schopností, díky vedlejším úkolům zase budete mít lepší výstroj a výzbroj. 

Systém boje

V mnoha bojích, bitvách a menších půtkách využívá Eivor především sekeru. Jistě jako já oceníte, že lze používat obě ruce, do jedné tedy můžete vložit třeba sekeru a do druhé štít, nebo si rovnou zvolit dvě sekery. Nabídka zbraní je ale mnohem širší, mimo jiné se jedná třeba o meče nebo oštěpy. Od volby výzbroje se pak částečně odvíjí způsob boje. Ten rozhodně není nikterak složitý, přes to to chce získat určitý cvik. Po vylepšení abilit budete moci používat velmi efektivní komba k udolání nepřátel, která celý combat system hodně zpestřují. A nemůžeme zapomenout ani na možnost boje na dálku, tedy střelbu lukem. I ten si můžete měnit, vylepšovat a rozšiřovat zásobu šípů. 

Co by to bylo za Assassin‘s Creed, kdyby nebylo možné plížit se k nepřátelům pěkně za zálohy a vše pak završit takovou menší vraždou. Stealth napadání je jednou z hlavních charakteristik celé herní série a ani zde o ni nebudete ošizeni. 

Moje resumé

Po poněkud rozpačitém začátku hry a poté, co jsem si osvojil všechny nutné znalosti a schopnosti, opět nejsem zklamán, Assassin‘s Creed Valhalla se pro mě pomalu, ale jistě, stává srdcovou záležitostí. Zvláště s přihlédnutím k tomu, že právě o vikingskou éru jsem se vždycky hodně zajímal, a tak trochu mě fascinuje. Na své si ovšem přijdou všichni, co chtějí zažít řádné vikingské dobrodružství, a já se nestydím prohlásit, že tato hra je opravdu pecka, která vás dokáže zabavovat hodně dlouho.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button