Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nezařazené

Bezpečnost IT v Českých firmách je tristní

Externí hrozby v podobě hackerských útoků jsou stále aktuálnější. Spousta firem si to ale neuvědomí, dokud neutrpí velké škody.

Firemní síť. To je zkrátka něco, bež čeho se žádná větší společnost neobejde. Když ale nefunguje dobře, mohou nastat velké problémy. A začít to může drobnostmi – například zastaralým routerem. 

Špatná bezpečnost

IT bezpečnost je tématem na dlouhé hodiny, v Česku leckdy podceňovaným. Mnozí sice mají pocit, že je Česko nezajímavý rybníček, který nemá co nabídnout, to ale hackery nezajímá. Osobní data, která celá řada firem skladuje na svých datových serverech, je dostatečně lahodným lákadlem pro kohokoliv. Ať už místního experta, nebo hackera ze zahraničí.

Otázka, jak zlepšit bezpečnost sítí v českých firmách se přitom řeší už dlouhá léta, ale vždy se to zasekne na jednom problému – financích. Inovovat IT infrastrukturu je totiž velice nákladná záležitost. A kdo se tomuto problému nevěnuje pravidelně, po několika letech zjistí, že bude nucený do ICT investovat i desítky miliony korun. IT je zkrátka podceňovaným oborem v mnoha firmách, jeho podceňování ovšem může stát firmu mnohem víc než samotná investice do inovací.

Paušální platba

Problémem přitom není jen vnímání IT ze strany dalších zaměstnanců nebo vedení. Dostatečnou dírou může být i chování samotných zaměstnanců, kteří následně, samozřejmě nechtěně, vytváří příležitost pro samotné hackery. Malou pozvánkou může být například heslo přilepené na monitoru počítače nebo používání aplikaci neschválení IT správci. Skrze tyto aplikace se totiž dovnitř sítě mohou jednoduše dostat viry, které následně naruší chod celé vaší firmy a připraví vás o spoustu peněz.ICT tedy rozhodně nepodceňujte. Jestliže do něj ale nemůžete nalít tolik financí, kolik by bylo potřeba, máme pro vás řešení – JiSit. Společnost JiSit nabízí kvalitní IT služby podepřené léty zkušeností z oboru. ICT služby zahrnují nejen správu firemní sítě, ale také její návrh a implementaci za měsíční poplatek. Za vybavení tak nemusíte platit jednorázově, ale paušálně.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button