Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Bezpečnostní oplocení strojů je důležitou součástí automatizace výroby

Množství firem využívající robotizaci práce neustále stoupá. Robotizace ve výrobě s sebou přináší vyšší kvalitu výrobku, rychlejší výrobu a větší zisk. Avšak vzhledem k bezpečnosti výroby je potřeba zajistit bezpečnostní oplocení strojů, aby došlo k zamezení všech rizik, které robotizace může člověku přinést. 

Bezpečností oplocení je důležitou ochranou pracovníků

Instalace bezpečnostního oplocení pro průmyslové roboty je dána řadou právních předpisů a norem, aby byla zachována bezpečnost pracovníků na pracovišti. Jelikož pohybující průmysloví roboti často vyvíjejí takovou nárazovou sílu, která by mohla ohrozit zdraví pracovníků. Z tohoto důvodu jsou právními předpisy předepsány požadavky potřebné k zajištění bezpečnosti práce a prevence úrazů. Bezpečnostní oplocení strojů tak zajišťuje snížení nebezpečí na minimum.  

Kovové oplocení zajistí bezpečnost pracovníků

Zabezpečení strojů lze provést mnoha způsoby. Nejjednodušším řešením je označení nebezpečného území dělicí čárou, či umístění upozorňující cedule. Dle právních předpisů a norem je však toto řešení často nedostačující. Pro zajištění bezpečnosti práce je tak často uplatňovaným řešením kovové oplocení strojů, které zajistí bezpečnost pracovníku v nejvyšší možné míře. Oplocení bezpečnostní strojů je tvořeno ocelovým drátem, který dokáže splňovat všechny bezpečnostní požadavky. 

Na koho se obrátit? 

Využívá vaše firma průmyslové roboty, pro které hledáte vhodné zabezpečení? Pak se neváhejte obrátit na zámečnictví Pelhřimov, jež se postará o výrobu bezpečnostního oplocení stroje ve vaší firmě. Oplocení bude splňovat všechny vaše požadavky i bezpečnostní standardy dané zákonem. Firmu můžete kontaktovat na webových stránkách kovovyroba-zabrana.cz v rámci kontaktního formuláře, kde sdělíte všechny své požadavky. 

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button