Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nezařazené

Co dokážou antivirové programy?

Co vůbec je antivirový program a co umí? Vyberte si správně. Žádný počítač se bez kvalitního antivirového programu neobejde. Chcete-li, aby vaše data byla v bezpečí, vyplatí se do něj investovat.

3 typy antivirů

Úkol antivirového programu je jasný. Monitoruje všechny vstupy a výstupy, kterými může počítačový virus proniknout. Antiviry pak můžeme rozdělit do třech základních skupin:

  • on-demand skener – určený pro situace, kdy se systém sám nenastartuje obvyklým způsobem
  • jednoúčelový antivir – zaměřuje se na detekci viru a odstranění tohoto konkrétního viru
  • antivirové systémy – přináší vám komplexní ochranu; chrání před viry všeho druhu

Co umí?

Antivirové programy vyhledávají a kontrolují data, a to v pravidelných intervalech. Některé antiviry také umí skenovat soubory a analyzovat je. Kromě toho také viry izolují a následně i odstraňují. S antivirem dokážete účinně bojovat proti krádeži nejrůznějších hesel, účtů, citlivých údajů, proti spamu a dalším formám kybernetických útoků. Chrání vás před phishingem, ransomwarem i takzvaným spywarem.

Zdarma neznamená plnou ochranu

Lidé si do počítače často instalují antivirus zdarma. To však není úplně nejvhodnější řešení. Každý počítač, přes který se například přihlašujete do internetového bankovnictví, potřebuje sofistikovanější řešení. V dnešní době si lze pořídit viry od nejrůznějších firem, které se právě na zabezpečovací programy soustředí. Mezi ně patří například software Avast, Eset nebo AVG.

Potřebujete poradit?

Nevíte si s výběrem toho nejvhodnějšího programu přímo pro vás rady? V tom případě se zeptejte odborníků ze společnosti Alas. Společnost Alas distribution s.r.o. se zabývá dodáváním softwaru všeho druhu, mimo jiné v jejím portfoliu naleznete také software MS Windows nebo software NordVPN.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button