Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Co je to imobilizér v klíči? Něco, bez čeho se neobejdete

Bez imobilizéru v klíči se v dnešní době zkrátka neobjedete. Tedy alespoň v případě, pokud používat auto s hodnotným vybavením nebo součástkami.

Nechat nejen drahé, ale také dobře vybavené auto jen tak postávat na ulici, je velký risk. V dnešní době ovšem existuje celá řada způsobů, jak vaše vozidlo ochránit. Jednou z nich je imobilizér v klíči. Jak vlastně funguje a kdy je nejefektivnější? 

Jak funguje

Imobilizér v klíči zní jako něco nebezpečného. Opak je ale pravdou. Jedná se o bezpečnostní zařízení, které dovolí ještě lépe ochránit váš vůz. Jak to vlastně celé funguje? Základem je unikátní kód spárovaný s vaším vozem. Když tento klíč zasunete do zapalování, dojde k přenosu tohoto kódu do vašeho vozidla. Sytém ve vašem autě pak detekuje, jestli se jedná o klíč se správným kódem.

Jakmile imobilizér klíči začne pracovat se systémem automobilu, dojde k série dalších událostí. Ihned po zjištění systém schválí propojení s palivovou soustavou. Po tomto schválení budete moct nastartovat a v klidu odjet. Nejlepší na tom všem přitom je, že imobilizér v klíči není závislý na baterii v klíči. To znamená, že bude fungovat, i když ji budete mít zcela vybitou.

Proč vůbec vznikl

Ptáte se, proč vlastně imobilizér v klíči vznikl? Důvod je jednoduchý. Jedná se totiž o jeden ze způsobů, jak zabezpečit auto proti krádeži. A krádeže jsou v posledních letech čím dál častější. Automobilů je sice na světě čím dál více, o to větší poptávka po nich ale existuje. Krádeže aut a jejich následné prodeje do zahraničí na náhradní díly tak rozhodně nejsou ničím neobvyklým.

Jestliže tedy chcete i vy zabránit zlodějům číhajícím za každým rohem v odcizení vašeho automobilu, kontaktujte společnost Essatech. Jedná se o experty na zabezpečení osobních automobilů, kteří si poradí s každým vašim požadavkem. Nechte si zpracovat komplexní analýzu a následně napravit všechny bezpečnostní díry, které vaše vozidlo bezesporu má.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button