Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zábava

Dejte zahradu do pucu. Jakými nátěry osvěžit dřevěné a kovové povrchy?

Dala zima vašemu zahradnímu vybavení pořádně zabrat? Vezměte do ruky barvy na kov a na dřevo od značek Rust-Oleum nebo Wilckens a vrhněte se do obnovy starých nátěrů.

Ať už jde o zahradní nábytek, ploty nebo terasy, povětrnostní podmínky jsou neúprosné a degradují jejich vzhled. Jak a čím dodat povrchům opět krásu?

Dobrá příprava je základ

U kovových materiálů je potřeba nejprve odstranit rez, starý nátěr, povrch odmastit a ošetřit ho antikorozní základní barvou na kov. U dřeva je to podobné – povrch by se měl obrousit a ošetřit základním nátěrem bránícím tvorbě plísní. Když máte povrchy připravené, můžete začít s aplikací vrchní barvy na dřevo a kov.

Co na kovový nebo dřevěný plot

Pro renovaci plotu se hodí vodou ředitelná univerzální akrylátová matná barva na dřevo a kov 2v1 Wilckens Buntlack. Její výhodou je, že funguje jako základní i vrchní barva v jednom, takže pokud jste nestihli udělat základní nátěr, nevadí to. Barva je krásně matná a u prodejce Lakmarket si můžete vybrat z mnoha odstínů.

Čím renovovat zahradní nábytek

Dřevěné stolky a židle mohou venku dost trpět. Krásný vzhled jim opět vrátí barva na zahradní nábytek Rust-Oleum Garden Paint. Tato barva na dřevo je určena na venkovní  nábytek, ale hodí se i na ploty či terasy.

Jak zvládnout úpravu terasy

Při renovaci zahradního vybavení nezapomínejte ani na dřevěné terasové posezení. Snadno aplikovatelný terasový olej Wilckens Terrassen-Öl poskytne dlouhodobou ochranu a prodlouží životnost dřeva. Barva na terasy je odolná proti UV záření a povětrnostním vlivům.

A ještě jedna rada na závěr – do natírání se pouštějte jen když nehrozí, že bude pršet. Déšť by nátěry zničil.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button