Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Hladinoměry jako dokonalý nástroj k hlídání obsahu nádrží

Nádrže různého typu mohou mít jako zásadní problém fakt, že je problematické v nich kontrolovat hladinu. Například typické nádrže na dešťovou vodu neobsahují žádný mechanismus, který by mohl přesně tuto funkci plnit. V opačném případě se tak může stát, že obsah nádrže přeteče.

U dešťové vody to problémem ještě není, ale stejně tak měřící prostředky mohou chybět například v nádržích na oleje nebo paliva. A pro tyto případy jsou zde speciální přístroje jako hladinoměry, které umožní velice přesně a kvalitně hlídat hladinu kdykoliv bude potřeba.

Jednoznačná volba pro uzavřené nádrže

Pokud se bavíme o uzavřených nádržích, tak jsou pro nás rozhodně tou nejlepší možnou volbou pneumatické hladinoměry, které jsou doslova navrženy pro provoz v podobných podmínkách. Základem měření tohoto typu hladinoměru je samotný pneumatický tlak. Proto není problém nejen hlídat hladinu klasických tekutin, ale lze efektivně hlídat také hladinu rozdílných tekutin s odlišnou hustotou. To rozhodně nedokáže každý hladinoměr a také z toho důvodu je tak pro konkrétní účely tou jedinou dobrou volbou. Díky jednoduché konstrukci je navíc i cenově přijatelnou možností.

Tam, kde je potřeba velká odolnost

Někdy se může stát, že budete potřebovat hladinoměr i do prostorů, kde může hrozit náraz do stěny nebo něco podobného, co může nakonec otestovat samotnou pevnost a výdrž hladinoměru jako takového. Pro takové případ jsou rozhodně nejlepší možností mechanické hladinoměry. U nich se počítá s tím, že může přijít na řadu i některá část nepříznivých podmínek, a proto jsou velice specifické jak svým složením, tak i funkcí. Jsou ale rovněž vhodné pro měření i hustějších látek, nejen čisté vody.

Nejjednodušší ověřená funkce

Posledním hladinoměrem v dnešním článku bude rozhodně jeden z těch, které se mohou pochlubit bezkonkurenčně tou nejjednodušší možnou funkcí. A takovým hladinoměrem jsou bez jakékoliv nadsázky hydrostatické hladinoměry. Základní výhodou je velice jednoduchá konstrukce a adekvátně přesné měření. Jsou ale všeobecně vhodné jenom do takových tekutin, které jsou vodnaté nebo minimálně připomínají vodu hustotou.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button