Celá řada podniků si jednoduše nemůže dovolit, aby kdykoliv během jejich aktivity přišli o kompletní přísun elektrické energie. Pro některé se jedná pouze o přechodné období, kdy je potřeba zařídit běh těch nejzákladnějších systémů, ale pro jiné je potřeba zachovat víceméně běžný chod.
Na základě všech těchto parametrů je pochopitelně potřeba myslet na to, aby dokázal kýžený náhradní zdroj energie vykazovat všechny potřebné vlastnosti, v popředí s maximální efektivitou a výkonem. A přesně na to se podíváme v rámci dnešního článku.
Záložní zdroje pro nouzový chod
Příkladem pro podobné využití jsou především serverovny a datová centra. V případě, kdy dojde k výpadku konzistentní energie dochází k přechodu na nouzový režim. O ten se dokáže postarat bez obtíží také základní záložní zdroj elektřiny, který je většinou založený na základě bateriových článků. Nouzový stav eliminuje všechny systémy a výdaje, které nejsou nutné pro běh základních služeb. Vydržet tak může v rámci hodin i desítek hodin do doby, než dojde k jeho úplnému obnovení.
Rychle startující motorgenerátory
Pokud se bavíme o potřebě většího výkonu, tak jsou pro nás o dost efektivnějším řešením motorgenerátory. Hlavní výhodou, kterou vám nabídnou je fakt, že jsou motorgenerátory poháněny motorem, většinou dieselovým. Pokud by šlo i o dlouhodobé výpadky, tak se nemusíte bát toho, že se vyčerpá kapacita jako u bateriových zdrojů. Jednoduše stačí doplňovat palivo a tím zabezpečíte, že nebude motorgenerátor rychle vyčerpaný ze svých zdrojů. Naprostá většina motorgenerátorů napojených na systémy je tak nastavena, aby automaticky startovala krátce po odpojení hlavního energetického zdroje.
Elektrocentrály pro dočasnou potřebu energie
Místo, kde budeme elektrocentrály potkávat na denním pořádku, jsou především stavby. Pokud si představíme základní stavbu, tak málokdy máme k dispozici plnohodnotnou síť, kam lze připojit koncová zařízení. Jedinou možností je tak pronájem elektrocentrály nebo její vlastnictví, díky čemuž můžete zásobovat oblast nejen svojí vlastní energií, ale také připojit konzistentní zdroj, který následně dokáže převádět na dvou či trojfázový proud podle potřeb zařízení co na místě budete používat.