Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Jak a jakou vybrat podlahu do kuchyně

Kuchyně bývá středobodem domácnosti. Vaření, stolování i běžný ruch dne klade na kuchyňskou podlahu obrovské nároky, a proto není dobré výběr podlahy do kuchyně odbýt. Poradíme vám, jaká podlaha se hodí do kuchyně, který materiál patří mezi nejlepší a prozradíme 5 tipů na báječné podlahové krytiny, které budou vaší kuchyni zaručeně slušet.

Už při přípravě návrhů na nový byt nebo dům byste si měli rozmyslet, jaký materiál podlahy pro kuchyni zvolíte. Pokud přemýšlíte jen nad rekonstrukcí kuchyně, i v tomto případě si rozmyslete, po jakém materiálu sáhnete. Vždy je dobré vycházet z toho, jaké nároky jsou na podlahu kladeny.

Jaké vlastnosti by měla mít kuchyňská podlaha

Kuchyňská podlaha toho musí snést opravdu hodně. V kuchyni se vaří, stoluje, tráví se zde chvilky s rodinou i přáteli, na zemi si hrají děti a občas se po podlaze proběhnou domácí mazlíčci. Podlaha by proto měla splňovat několik vlastností.

Vysoká odolnost

Kuchyňská podlaha by měla být především odolná proti poškození. Musí zvládnout nejen každodenní provoz, ale také situace, kdy na ní občas upadne ostrý nůž, sklenička nebo dokonce hrnec. Musí zvládnout posouvání židlí sem a tam, nesmí ji poškodit hry malých dětí a rozhodně by měla odolat drápkům psů, koček a dalších domácích zvířátek.

Dobrá voděodolnost

Kromě koupelny a WC je kuchyně jednou z místností, kde se na podlahu dostane spousta vlhkosti v podobě rozlitého pití, vystříknuté vody ze dřezu, kapek od omáček a spousty dalších tekutin. Proto je potřeba, aby byla podlaha v kuchyni z takového materiálu, který vlhkost a mokro nepoškodí.

Snadná údržba a hygieničnost

V kuchyni není nouze o fleky mnoha typů i spoustu drobků, na podlaze se usazuje prach nebo chlupy domácích mazlíčků. Všechny tyto nečistoty je potřeba dostat z podlahy pryč, takže je skvělé, když se kuchyňská podlaha jednoduše vytírá, zametá i luxuje. Podlaha by měla být také vyrobena z ekologicky nezávadných materiálů, které neškodí zdraví.

Dokonalý vzhled

Neméně důležitý je i vzhled podlahy, její dekor a barva. Přeci jen s vámi bude několik dalších let a byla by škoda vybrat bez rozmyslu a pak litovat, že se podlaha nehodí ke kuchyňské lince, nábytku nebo k výmalbě stěn.

Materiály podlah – které ne a které ano

Na trhu existuje mnoho materiálů, ze kterých se podlahy vyrábějí. Ne všechny se ale hodí zrovna pro kuchyně.

Tyto podlahy raději ne

Mezi materiály, které by provozem v kuchyni trpěly nebo nejsou úplně vhodné, patří:

  • klasické dřevěné podlahy (dřevo se snadno poškodí, špatně snáší vlhkost),
  • obyčejné laminátové podlahy (při kontaktu s vodou by mohly bobtnat),
  • dlažba (na údržbu je skvělá, ale bez podlahového vytápění je studená),
  • koberec (usazují se v něm nečistoty, není vhodný pro kontakt s vlhkem a byly by na něm hned vidět fleky).

Tyto podlahy rozhodně ano

Naopak podlahy, které se pro použití v kuchyních hodí skvěle jsou:

Vinylové podlahy do kuchyně – spolehliví parťáci při vaření i jen tak během dne

Jedním z nejlepších materiálů, které můžete pro kuchyňské podlahy zvolit, je vinyl. Vinylová podlaha je do kuchyně jako stvořená. Nejen, že má povrch odolný proti poškození, ale je také voděodolná. Pozor si musíte dát jen v případě plovoucích vinylových podlah, kdy je potřeba volit podlahy s voděodolným zámkovým spojem.

Vinyl do kuchyně je příjemný i z hlediska údržby (vodu a fleky stačí setřít vlhkým hadříkem, ostatní nečistoty jednoduše vyluxujete nebo zametete). Moderní podlahy z vinylu jsou ekologické a hodí se i pro alergiky a astmatiky. Povrch podlah je příjemně měkký a pocitově teplý.

Pokud jde o vzhled, nabízí vinyl nespočet možností. Nejoblíbenější jsou dekory dřeva, ale v kuchyních se hodně objevují i dekory kamenné dlažby nebo extravagantní jednobarevné podlahy v řadě odstínů. Vinylové podlahy jsou skvělé i v případě, že máte kuchyni propojenou s obývacím pokojem a chcete, aby podlaha v obou místnostech byla z jednoho materiálu.

S bohatou nabídkou lepených i plovoucích vinylových podlah se setkáte u prodejce Plancher, který je specialistou nejen na prodej, ale také na pokládku podlah.

5 tipů na krásný vinyl do kuchyně

Zajímá vás, co vše nabízejí vinylové podlahy do kuchyně a z čeho lze vybírat? Máme pro vás malou ochutnávku.

Lepené vinylové podlahy Fatra Imperio

Kouzlo decentních dřevěných dekorů v podání lepeného vinylu Fatra Imperio oceníte zejména v jemně laděných kuchyních bez extravagantních nároků na vzhled.

Vinyl Rigid

Máte-li jasno v tom, že podlaha ve vaší kuchyni dostane opravdu zabrat, volte plovoucí vinyl Rigid se speciálním odolným jádrem z minerálního kompozitu a integrovanou podložkou. Atraktivní dřevěné dekory v mnoha variantách vám umožní vyladit kuchyň k dokonalosti.

Lepené vinylové podlahy Gerflor

Báječná imitace dřeva, betonu nebo kamene v nabídce lepených vinylových podlah Gerflor si podmaní vaši představivost, ať už chcete podlahu do moderní nebo retro kuchyně.

Plovoucí vinylové podlahy Moduleo Select Click

Moduleo vinylové podlahy ohromí nejen rychlou pokládkou díky click systému, ale i dekory dřeva a kamene, které jsou k nerozeznání od pravých přírodních materiálů. Vyzkoušejte tyto vinyl click podlahy do kuchyně a pohrajte si s prostorem podle svých představ.

SPC vinyl Rigid Tarkett iD Click Ultimate 55

SPC vinylové podlahy Tarkett v sobě spojují odolnost a krásu. Bohatá nabídka, zejména kamenných dekorů, se hodí pro kuchyně v minimalistickém stylu. Cesta k modernímu vzhledu kuchyně je díky těmto podlahám otevřená všem.

Už máte jasno, jakou podlahu do kuchyně zvolíte? Pokud přeci jen ještě váháte, navštivte přímo prodejce podlah a nechte si od něj poradit. Vaše volba pak bude jistě ta nejlepší.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button