Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zábava

Jak se připravit na airsoftovou akci? 5 nejdůležitějších pravidel

Pokud se zajímáte o airsoftový sport a chcete si ho vyzkoušet, ale nevíte, kde začít, jste na správném místě! Připravili jsme pro vás sbírku všech nejdůležitějších pravidel a organizačních kroků. Poradíme, jaké vybavení a doplňky budete potřebovat, a vysvětlíme všechny složitosti airsoftu. S námi se snadno připravíte na svou první airsoftovou střílečku – a co k tomu budete potřebovat?

1. Sestavte nebo najděte tým

Airsoft je týmový sport, takže si musíte najít další hráče – sestavit svůj tým, ale i tým soupeřů. Ale i když ve svém okolí nenajdete ochotné lidi, můžete se k airsoftové zábavě připojit. Jen je potřeba najít firmu, která takové střílečky organizuje. Nacházejí se v mnoha větších městech a pořádají pravidelné hry, takže se můžete snadno připojit k ostatním účastníkům. Můžete si také ve svém okolí vyhledat airsoftový tým, který takové soukromé střílečky organizuje – na sociálních sítích a na fórech.

2. Pořiďte si airsoftovou zbraň

Další otázkou je výběr správného vybavení. Nemůžete přijít na akci bez zbraně a střeliva, tedy plastových nebo bio kuliček, bez toho se neobejdete. Repliky zbraní jsou velmi rozmanitým vybavením, které je dostupné v široké cenové relaci, ale pro začátek doporučujeme elektrické pušky nebo airsoft samopaly – z nižší cenové kategorie. Univerzální a účinnou zbraň si můžete pořídit za cenu kolem 2000-2500 Kč, která vám perfektně poslouží na začátku vašeho airsoftového dobrodružství. Nejlepší je si ji objednat v internetovém obchodě jako je Gunfire.com, který se specializuje na prodej airsoftového příslušenství Na takových místech je největší výběr a navíc můžete natrefit na výhodné nabídky, tedy kvalitní vybavení za přijatelnou cenu.

Zdroj fotografií: Gunfire.com/cs

3. Chraňte své oči

Airsoft je velmi bezpečný sport a pro nákup a použití zbraně nepotřebujete žádné povolení. Airsoftové kuličky jsou malé, takže jejich úder není příliš bolestivý, ale je tu jedna oblast našeho těla, která přece jen vyžaduje ochranu. Jsou to oči a v pravidlech každé airsoftové střílečky je bod, dle kterého musí hráči chránit oči speciálními ochrannými brýlemi. Kromě toho můžete použít i chrániče kolen a helmu/přilbu, ale jejich použití závisí na preferencích každého hráče..

4. Vyberte si hru, která je pro vás tou nejlepší

Airsoftová střílečka je velmi obecný pojem, který zahrnuje různé scénáře i charakter hry. Vyznačují se jinou intenzitou či časem, který je nutné danému souboji věnovat. Hru tak můžete přizpůsobit svému životnímu stylu, fyzickým schopnostem a náladě. Speedsoft je velmi rychlá hra, která vyžaduje skvělou fyzickou zdatnost. Při několikahodinové hře v lese se musíte hodně naběhat – na rozdíl od her organizovaných v uzavřených místnostech (CQB), které jsou také intenzivní, ale překonané vzdálenosti jsou mnohem kratší. Pro fanoušky realistického napodobování válečných konfliktů jsou určeny hry typu MilSim.

5. Připravte se na skvělou zábavu!

Airsoft je sport, který zvyšuje adrenalin a poskytuje spoustu emocí. Prvek soupeření je v něm velmi dobře viditelný a kromě fyzické aktivity vyžaduje i vhodnou strategii a taktické myšlení. Díky tomu poskytuje skvělou zábavu, u které lze strávit mnoho hodin. Pokud vám taková zábava v životě chyběla, airsoft je určitě ideální volbou!

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button