Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sport

Jak vybrat správnou výstroj na jízdu na koni?

Pokud se chystáte začít jezdit na koni, pak první, co vás bude čekat, je nákup kvalitní výbavy. Při výběru výstroje byste měli myslet zejména na to, že nejde pouze o módu a vzhled, ale především o kvalitu. Jelikož pouze kvalitní výstroj vám zajistí bezpečnou jízdu na koni. A co by tedy nemělo chybět ve vaší výstroji?

Vybavení pro vaše bezpečí

Na prvním místě vašeho seznamu by mělo být vybavení, které vás ochrání při pádu. Pro maximální bezpečí potřebujete zejména jezdeckou helmu a ochranu páteře.

  • Helma

Helma na koně vám musí především dobře sedět. Správně velkou helmu poznáte podle toho, že vám drží na hlavě i bez zapnutí řemínku pod bradou. Všechny jezdecké helmy na koně, které najdete v tuzemských obchodech, povinně splňují bezpečnostní normy, dražší helma pak především zlepší vaše pohodlí.

  • Ochrana páteře

Pro ochranu páteře se využívají buď chrániče páteře (tzv. páteřáky) nebo bezpečnostní jezdecké vesty. Vyplatí se zainvestovat do vesty, protože na rozdíl od páteřáku nechrání jen páteř, ale i hrudník a klíční kosti. To vám může ušetřit nepříjemné úrazy, když koni spadnete pod kopyta.

Vestu vyberte dostatečně velkou tak, aby při zapnutí nebyla vidět zvýrazněná část suchého zipu – ta musí být zakrytá, aby se vesta nerozepla při pádu.

Další důležité vybavení

Mezi další důležité vybavení na jízdu na koně patří především jezdecké bundy, kalhoty a boty. Nejsou tak zásadní jako helma a vesta (případně páteřák), ale i tak velmi důležité jak pro pohodlí, tak pro bezpečnost.

  • Jezdecké kalhoty

Jezdecké kalhoty, také označovány jako rajtky, jsou důležitou součástí výbavy pro své uzpůsobení na dlouhé sezení v sedle. Rajtky mají švy umístěné tak, aby vás nedřely při pohybu v sedle a materiál zvolený tak, abyste na sedle neklouzali. Ideální velikost rajtek je stejná, jako u legín – měly by vám těsně přiléhat.

  • Jezdecké boty

Tzv. perka jsou důležitější, než se zdají, a to s ohledem na bezpečnost jízdy na koni. Běžná obuv se totiž může snadno zaseknout ve třmenu. Vybírejte podle velikosti nohy a obvodu lýtek.

  • Jezdecká bunda

Nakonec by vám neměla chybět jezdecká bunda. Bunda by být upnutá a vzadu střižená tak, aby nepřekážela v sedle. Hlavně vám musí umožňovat dostatečný pohyb. Pozor si dávejte i na kvalitu materiálu.

Široký výběr kvalitní výstroje pro jezdectví za výhodné ceny najdete na e-shopu společnosti Equestrians.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button