Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Jak zabezpečit neustálý přísun elektrického proudu?

Jsou společnosti a místa, která jsou na neustálém a nepřetržitém přístupu k elektrickému proudu doslova extrémně závislé. Pokud jej ztratí, tak to může znamenat velké ekonomické i provozní ztráty, v krajním případě to dokonce může ohrožovat i samotné života.

Všechny druhy takového prostředí proto standardně disponují možnostmi, jak dodávku elektrického proudu ze standardní sítě nahradit. A o těch nejzajímavějších možnostech si popovídáme na následujících řádcích.

Nevyčerpatelné motorgenerátory

Motorgenerátor sice není nejekologičtějším řešením a také není řeším, které by bylo nejtišší, ale zcela naopak má svoje velké výhody, které bychom rozhodně neměli přehlížet. Těmi největšími výhodami, které mohou mít, je především jejich nevyčerpatelnost. Každý záložní generátor tohoto typu totiž velice jednoduše pracuje na bázi obnovitelného zdroje, což nám dává možnost neustále doplňovat po dlouhou dobu.

Délka provozu motorgenerátorů vás překvapí

provozu. Standardně jsou v dnešní době motorgenerátory schopny přežít desítky let různě vypjaté služby. Přitom samotná doba běhu je při dobrém stavu ve stovkách hodin. Některé motorgenerátory mohou mít slabší stránku hlavně v případě převodových a klínových řemenů, které v nich mohou být obsaženy. Ty při dlouhém záběru mohou být poškozeny. Jejich výměna je ale ve většině případů velice rychlá a jednoduchá.

Bateriové zdroje energie

Pochopitelně se poměrně dost běžně setkáme také s takovými náhradními zdroji energie, které používají bateriovou technologii. Jsou tak víceméně jednou obrovskou powerbankou. Jednoduše takový náhradní zdroj elektřiny funguje tak, že po dobu zapojení do sítě drží svoje články neustále nabité. Jakmile pak dojde k výpadku přívodu, tak automaticky systém považuje distribuční síť za nefunkční a začne do daného obvodu dodávat svoji vlastní energii. To vše se tak postupně děje během několika málo vteřin. Problémem ale je fakt, že pro nabití je potřeba opětovného zapojení do stabilní sítě, takže je doba funkce pevně omezená.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button