Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Jaké rozdíly jsou mezi rekuperačními jednotkami a klimatizacemi?

Ačkoliv jsou obojí důležitou technologií pro zlepšování podmínek v nemovitostech, tak mezi nimi panují dost podstatné rozdíly. Většina lidí by je viděla především v tom, že by klimatizace automaticky umístila do domů, zatím co byty by vybavila rekuperacemi.

Inu, dlouho to daleko od pravdy nebylo, protože se doopravdy po dlouhou dobu používaly klimatizace hlavně v domech a rekuperace hlavně v bytech. Jenže výhody obojího dokáží využít víceméně všechny druhy nemovitostí, ve kterých záleží na kvalitě vnitřního ovzduší.

Stále mnohem výkonnější klimatizace

Pokud bychom hledali parametr, ve kterém klimatizace Hradec Králové dokáží předčít rekuperační jednotky bez mrknutí oka, tak je to pochopitelně výkon. Moderní klimatizace totiž mohou mít i opravdu neskromné rozměry, za které ale nabídnou svým uživatelům velice dobrý a stabilní výkon. Díky tomu je tak možnost bez sebevětších problémů držet specifické podmínky i v mnohem rozsáhlejších prostorech, než to bylo doposud možné.

Mají ale pochopitelně i svoje nevýhody, které pramení právě z jejich velikosti a rozsahu. Hlavní je, že musí mít klimatizace kvalitní venkovní modul. Ten slouží pro většinu výměny vzduchu a také jako zásobník k odkapávání tekutiny. Především klimatizace do domu Pardubice totiž mají při větším výkonu v obtížných podmínkách poměrně vysoký rosný bod. Aby tekutina nezůstávala zbytečně přímo v systému, tak jednoduše venku odkapává.

Malé ale šikovné rekuperační jednotky

Oproti tomu rekuperační jednotky nabídnou mnohem menší rozměry, což pochopitelně také ocení především vlastníci menších nemovitostí. Jenže vzhledem ke své povaze ani nemají tak velký výkon, aby dokázaly rekuperace Pardubice vylepšit vzduch v celé nemovitosti tak, jako to není problém pro klimatizační jednotky. Většinou úzký tubus, který prochází na venkovní zeď, je totiž víceméně určený hlavně pro oblastní výměnu vzduchu. Díky integrovanému výměníku tepla to ale dokáže hravě i s tím, že přitom nevypouští do okolí vzácné teplo. Je tak víceméně nejlepším řešením, pokud někde v domácnosti řešíte problémy s lokální vlhkostí, nebo plísněmi, což bohužel není žádná vzácnost ani v moderních budovách.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button