Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Komponenty a doplňky, které se na motorce zkrátka pravidelně ničí

Ačkoliv jsou moderní motorky důmyslným zařízením, které rozhodně nabízí spoustu různých komponentů a doplňků o prémiové kvalitě, tak je zároveň i normální, že se velice rychle mohou některé z nich ničit. Většinou jde právě o ty, které jsou určeny pro kontakt s jezdcem, nebo jsou vystavovány permanentnímu tlaku.

Mnohé z nich se proto vyplatí mít neustále doma nebo v garáži, abyste případně jejich výměnu mohli stihnout v řádu desítek minut. Které to ale jsou a kolik nás mohou stát? Na to se podíváme právě v rámci dnešního článku!

Jednoduše zničené kryty páček

Spousta jezdců tento doplněk, který se rozhodně neřadí mezi povinnou výbavu, nakonec vůbec nepoužívá. Přitom se ale jedná rozhodně o jeden z těch doplňků, které nabídnou při hezkém vzhledu spoustu dobrých vlastností.

Kvalitní kryty páček se dávají na řídítka, a jak už jen název sám o sobě prozrazuje, slouží k ochraně páček před poškozením. Tato ochrana navíc dokáže posloužit nejen jako bezpečnostní prvek pro páčky, ale v případě pádu nebo odmrštěného kamene dokonce může i efektivně chránit ruku jezdce.

Vždy mějte v záloze záložní držák

Držáků je celá řada, tak se zajisté ptáte, o který držák že vlastně jde v tomto případě. Inu, je o jeden z těch nejdůležitějších. Držák na značku SPZ je pochopitelně součástí doplňků, které rozhodně při svých cestách nemůžete jednoduše vynechat. Přitom jsou ale držáky SPZ na motorku poměrně dost často likvidované, protože se jedná o jemný plast, který při větších nárazech, vibracích a dopadech, zkrátka časem povolí. Proto byste vždy měli mít doma náhradní, aby jej byla možnost rychle vyměnit.

Ovládací páčky

Ať už jde o páčky k převodu nebo o páčky k brzdě, tak je pro všechny CNC páčky společné to, že jsou v neustálém tahu. Lanka, která jsou na ně napojena jsou napnutá a svým stiskem toto napětí většinou ještě zvyšujete. Proto se může stát, že páčka začne trpět drobnými poruchami, většinou jemnými prasklinkami. Pokud to tak ale je, tak rozhodně není na co čekat. Ulomená páčka v nejhorší možný moment je postrach jezdců, a proto je nejlepší možností držet páčky neustále jenom v top kondici.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button