Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Listí ze stromů může poškodit lak vašeho aut

Listopad letos dostál svému názvu. Listí na stromech je tolik, že ho komunální služby nestíhají odklízet. I přesto, že je pestrobarevné listí na stromech i pod nimi pro mnohé z nás krásné, autům rozhodně neprospívá. V mokrém listí jsou totiž obsaženy látky, které dokážou, někdy i významně, poškodit lak automobilu. Řešení, jak tomu předcházet, existuje – neparkovat pod stromy. Jenže, co když to nejde?

Jak bezpečně odstraňovat mokré listí z karoserie auta?

Také se tak rádi brouzdáte barevným podzimním listím, vdechujete jeho vůni a užíváte si krásné podzimní atmosféry? Zatímco vám je dobře na duši, lak vašeho automobilu je kyselými látkami navlhlých listů poškozován. Jak nejlépe odstranit listí z automobilu?

  • Posbírejte listí opatrně rukama.
  • Použijte fukar. Pracujte ale pouze se slabým tlakem vzduchu, abyste listy nezatlačili do špatně přístupných nebo zcela nepřístupných míst.
  • Zapomeňte na čištění odtoku střešního okna ostrými pomůckami! Můžete totiž protrhnout obložení. Nejlépe vám k tomuto účelu poslouží vysavač. 
  • Nezapomeňte odstranit listí také u spodní části čelního skla, tedy pod kapotou. Uvolníte tím větrací otvory.

Jakmile listí odstraníte, auto dobře umyjte.

Co dělat, když na laku zůstanou skvrny od listí?

  • Namočte hadřík do alkoholu a skvrny očistěte.
  • Použijte leštící přípravek. Nejprve se však ujistěte, že nepoškodí lak auta. Vyzkoušejte ho proto nejdříve na málo viditelném místě.

Vsaďte na prevenci

Minimálně jednou (dvakrát) karoserii auta důkladně navoskujte.

Nemáte na vybranou a musíte pod listnatými stromy parkovat dennodenně?

Pořiďte si ochrannou plachtu z několika vrstev speciálního materiálu.

Rada na závěr

Při jízdě po mokrém listí buďte velmi opatrní. Je kluzké stejně jako led. Když už se po takovém terénu budete pohybovat, dodržujte bezpečnou vzdálenost za dalšími auty.

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button