Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sport

Messi nebo Ronaldo? Otázka, která dělí fotbalové fandy na dva tábory.

Fotbaloví fanoušci z celého světa se rozdělují na dva tábory. Jedni považují za nejlepšího fotbalistu poslední dekády Lionela Messiho, ti druzí zase Ronalda. Messi má na kontě 6 ocenění za nejlepšího fotbalistu planety, zatímco Ronaldo 5, to ale zdaleka není rozhodující a směrodatné. Jisté je, že oba jsou fenomény poslední doby, a i přes svůj věk stále patří na špici. Zkusme si oba srovnat nejen z pohledu fotbalových, ale také lidských kvalit. 

Herní projevy obou hvězd

Asi by bylo na místě říct, že osobně jsem spíše zastáncem Lionela, jehož herní styl je mi zkrátka sympatičtější. Zásadní rozdíl v herním projevu spočívá v tom, že zatímco Messi je týmový hráč a vždy se snaží rozdávat míče do všech směrů, Ronaldo je fotbalovým sobcem se vším všudy. To ale samo sebou nemusí být na škodu, zvláště pokud jste tak skvělým střelcem, ti prostě musí být trochu sobečtí. V reálu pak platí to, že hra mužstva, v němž právě působí Ronaldo, musí být tomuto hráči tak nějak uzpůsobena, nepočítá se s tím, že on se bude vracet, pomáhat v defenzívě a tak podobně. 

To Messi je skutečným srdcařem, a nejen proto, že drtivou většinu svého fotbalového života strávil v jediném klubu, ale také proto, že na trávníku je schopen se určitým způsobem obětovat. Zvládá sice i krásná sóla, kdy jde až do gólu, ta však realizuje povětšinou až poblíž pokutového území. Ve středu hřiště je to dispečer hry a rozdělovač balonů. Není to klasický hroťák, který čeká na svou příležitost na pomezí offside, a i tak dokáže dát za sezónu spoustu gólů. 

Obecně bychom mohli říct, že tito fotbalisté jsou v podstatě sportovními protipóly. Lionel Messi exceluje v kontrole míče, a i díky nižšímu těžišti ho dokáže mít na noze vskutku přilepený. Christiano, to je ukázka atletičnosti a fotbalové dynamiky, což ale může být trochu na škodu s přibývajícím věkem. Nelze si nevšimnout, že zatímco Messi stále předvádí své finesy, Ronaldo v pokročilejším věku poněkud zpomaluje a výbušnost se zlehka vytrácí. Zdá se, že menší a méně osvalená postava je tedy pro Messiho určitou výhodou, pokud hovoříme o výhledech hvězdné kariéry z dlouhodobějšího hlediska. 

Život a pózy 

A zase začneme u Ronalda, neboť není možné nevšimnout si toho, že se projevuje skoro až jako narcis. Bělostné zuby, mimochodem dosti vylepšení špičkovými zubními estetiky, vždy dokonale načesané vlasy, notně zpevněné gelem, no a v neposlední řadě vymakané tělo, které rád dává na odiv, jsou zkrátka signifikantními atributy pro tohoto fotbalistu. Abych pravdu řekl, ještě jsem neviděl Messiho pózovat bez trika, on je ale přeci jen více introvertní postavou, své soukromí si střeží jako oko v hlavě a jen tu a tam vypustí nějaké ty informace na tělo. 

Jisté je, že někomu chování a zjev Christiana Ronalda imponuje, zvláště pak ženám, pánové se v tomto směru zase více přiklání ke skromnějšímu chování Lionela Messiho. 

Rozhodnout o tom, kdo z nich je lepším fotbalistou určitě není nic jednoduchého a možná až budoucnost toto velké dilema rozlouskne. A co vy? Kdo je vaším favoritem?

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button