Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zábava

Nejdražší konzole na světě je PS5 od ruské firmy Caviar

Pokud vám na účtu leží 352 tisíc, potrpíte si na luxus a milujete videohry, může vám říkat pane. Řeč je o nejdražší herní konzoli na světě. Stojí za ní ruská společnost Caviar, o níž jste možná slyšeli v souvislosti s extravagantními předělávkami iPhonů. Její portfolio je však mnohem širší. Najdete v něm například modifikovanou (pozlacenou) e-cigaretu IQOS či speciální tenisky značky Nike Air Jordan. Nás však zaujal PlayStation 5, který je nedostatkovým zbožím i v běžném provedení.

Pro upřesnění – částka, jež zazněla v úvodu, je v amerických dolarech. V přepočtu na české koruny stojí předělávka nejnovější konzole od Sony zhruba 7,8 milionů. Protočily se vám panenky? Není divu, za podobnou sumu si můžete pořídit menší byt na Vinohradech. Anebo dva slušně vybavené vozy Mercedes-Benz G. Jenomže podobně uvažující zákazníci zřejmě nejsou cílovou skupinou lidé z ruského Caviaru. Jejich produkt je určen pro nejnáročnější (a nejzámožnější) herní fajnšmekry.

Co je na PlayStationu v úpravě od Caviaru tak zvláštního? Rozdíl mezi běžnou konzolí a tou, která prošla rukama úpravcům z východního bloku, je patrný na první pohled. Doslova bije do očí. PS5 je opatřeno pouzdrem z 18karátového žlutého zlata. Tvoří ho dva masivní pláty s luxusním gravírováním. Zdá se vám to málo? Navrch dostanete vyladěný ovladač se zlatými páčkami.

PlayStation 5 v unikátním zlatém provedení je dostupný pouze v pěti kusech, což z něj dělá vskutku exkluzivní záležitost. Začátkem roku ho Caviar nabízel dokonce za 499 tisíc USD, a to v provedení „Golden rock“. Vzhledem k tomu, že tato varianta z nabídky poměrně rychle zmizela (Caviar přitom nabízel 9 kusů), nelze v případě současného modelu, který je výrazně levnější, očekávat nic jiného.
Caviar není jediným úpravcem konzolí. V minulosti nabídla zlatý PlayStation například firma Stuart  Hughes. Šlo o třetí generaci a kromě zlata byly při výrobě použity také diamanty. Luxusního zlatého provedení se dočkal i Playstation 4. Na paškál si ho vzala italská firma Gatti Luxury Labs, která trochou zlata opatřila také ovladač PS4.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button