Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sport

Nick Kyrgios: velký talent, jehož rozlet brzdí až přílišný temperament

O tom, že je Nick Kyrgios výborným tenistou, se dnes nepřou ani ti největší odborníci, avšak jeho nesporný talent je bohužel pro něj a často i pro rozhodčí, protihráče a fanoušky, negován mnoha ne právě sportovními výstupy. Je to čistokrevný sportovní bouřlivák, problémový hoch, co často nedokáže udržet nervy na uzdě, což někoho baví, někoho silně rozčiluje, nikoho ale nenechává zcela klidným. 

Australan s řeckými a malajsijskými kořeny

Temperament Nicka Kyrgiose vychází zřejmě už z jeho původu. Současný Australan má totiž své předky v Malajsii a Řecku. Již jako junior dokázal vyhrát spoustu důležitých turnajů a rovněž mezi dospělými zaznamenal zajímavé úspěchy. Možná by jich ale bylo mnohem více, kdyby se dokázal krotit. Tento univerzál, který zvládá jak dvojhru, tak čtyřhru na jedničku, je trnem v oku velké části sportovního světa, má však i spoustu fanoušků. 

Za všechno může rozhodčí?

Připomeňme si například onen památný zápas druhého kola turnaje v Cincinnati v roce 2019 s Rusem Chačanovem, kde předváděl neskutečné divadlo, zvláště pak si neustále podával rozhodčí, vůči nimž se neštítil použít ty nejméně slušné výrazy a návdavkem rozmlátil hned několik raket. Samozřejmě, že prohrál, to ale nebyl zdaleka jediný důsledek jeho řádění. Vysloužil si také vysokou finanční pokutu a následně přišla i několikaměsíční suspendace. 

Soukromý život a trocha toho hýření

Sportovní bouřliváci bývají často v soukromí úplně jiní, klidnější, své emoce přenášejí jen na kolbiště. To ale moc neplatí o Kyrgiosovi, jehož pověst sukničkáře je již velmi známá. Ani bujará zábavy mu není cizí, takže si neodpustí skoro žádnou párty a otevřeně přiznává svou lásku k alkoholu, především k vínu. 

Vztah s novináři

Vztahy Nicka Kyrgiose s novináři rovněž nejsou právě růžové. Dokazují to mnohé slovní inzultace, někdy opravdu na hranici inzultací fyzických. Ovšem takové chování média rozhodně neodradí, o tomto vznětlivém tenistovi tak mnohdy píšou s větším zaujetím, než o vítězích velkých turnajů a těch největších hvězdách. 

Nick Kyrgios přitahuje pozornost, ačkoliv to zřejmě není jeho záměr, má to prostě v krvi. Umí bavit, umí naštvat, dokáže rozlítit protihráče, provokuje rozhodčí i reportéry, zkrátka je onou celebritou, která neustále plní bulvární i o něco více solidní novinové plátky. Zda se někdy zklidní, to je ve hvězdách, každopádně by to mohlo být pro jeho kariéru pozitivní, klidně by mohl jednou být světovou jedničkou. Anebo by měl raději zůstat tím Nickem, jakého dnes známe? Hráčem, který budí více pozornosti díky své bouřlivé povaze, než svým tenisem? Jedna věc je jisté šoumenství, vzpomeňme si třeba Jimmyho Connorse, jiná věc je ale neschopnost zvládnout svůj vztek, což pak odnáší jak samotný hráč, tak i všichni kolem něj.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button