Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Nové bateriové články Tesla jako významný krok do budoucnosti

Na akci, která proběhla koncem minulého roku představila společnost Tesla Elona Muska, dnes i díky těmto elektromobilům nejbohatšího člověka planety, nové bateriové články s označením 4680, vyvíjené již legendárním vědcem Jeffem Dahnem. A co si budeme povídat, právě baterie byly jednou z poněkud problematických částí elektromobilů. Blýská se na lepší časy? Vypadá to, že snad ano, že by se elektrická auta mohla konečně stát tím, co od nich očekáváme. 

Nový formát, nové chemické složení

Nové baterie využívají jednak inovativní formát, jiné je i jejich chemické složení. V automobilech by se měly stát konstrukční součástí samotného vozu a co jistě potěší řidiče, kteří se chystají na koupi elektromobilu, měly by být o nějakých 50 procent levnější oproti dosud používaným bateriím. 

Výsledky testů pozitivně překvapily

Pochopitelně probíhalo pečlivé testování nových bateriových článků Tesla v režii Jeffa Dahna a jak i on sám uvedl, výsledky byly více než pozitivní, a dokonce i jeho vývojový tým byl překvapen. Z testů vyplynulo, že životnost článků by se měla pohybovat kolem doby 3,5 milionů kilometrů. Dalším důležitým pokrokem je snížení poklesu kapacity při vybíjení, což platí i pro takřka úplném vybití baterií, kdy se toto číslo samozřejmě obecně zvyšuje. 

Využití nejen u elektromobilů

Společnost Tesla Elona Muska plánuje montování nových bateriových článků 4680 prvotně do automobilů Tesla Model Y, distribuovaných v Evropě, již dnes se ale ví, že díky převratným vylepšením si najdou mnohem širší spektrum využitelnosti. Například u V2G technologií, dalších dopravních prostředků na elektrický pohon, nebo u stacionárních úložišť. Elektromobily Tesla jsou stále ve vývoji, a ještě pár let si budeme muset počkat, až bude vychytána i ta poslední muška, ale právě stvoření nových bateriových článků by mělo být jedním z vůbec nejvýraznějších kroků. Kroků k tomu, aby se elektrické automobily staly skutečnými vozy budoucnosti.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button