Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Sport

Nový trend posilování čelistí– jak to vlastně celé funguje?

I příchod coronaviru otočil pozornost mnohých z nás ke zdravému životnímu stylu a přístupu k tělu obecně. Už jste ale slyšeli o tom, že posilování se nemusí týkat jen standardně trénovaných částí těla, ale také čelistí?

Když si vyhledáte na internetu termín posilování čelistí, vyskočí na vás desítky tisíc výsledků. A předpokládá se, že dostupných informací na toto téma bude přibývat, protože popularita této praktiky v dnešní době neustále roste. Na sociálních sítích pak můžete shlédnout mnoho proměn tzv. „před a po“. Na takových fotografiích je detailně zdokumentovaný postup markantního zvýraznění čelisti, kterého uživatelé dosáhli poměrně rychle a jednoduše.

Ptáte se jak?

Možností máte hned několik. 

Mewing to je základní a nejstarší technika posilování čelistí

Jak a proč se zrodil zájem o posilování čelistí, není úplně jasné. Řada expertů ale tyto počátky zasazuje už do 70. let minulého století. V té době ortodontista John Mew vytvořil techniku tzv. mewing, která ve své podstatě spočívá v systematickém umisťování jazyka na patro a další části úst – a dle Johna a jeho fanoušků tak může přinášet vizuální, ale také zdravotní benefity. 

Protože jsou čelisti lidí v dnešní době mnohem méně namáhány, jsou podstatně menší, než měli naši předci. Prostor na zuby je omezený a zuby se pak častěji deformují. Tento faktor také přispívá k tomu, že se z našich obličejů vytrácí přirozená autorita a charizma. Co je však mnohem důležitější, podle Mewa tato praktika může pomoci i se spánkovou apnoe a podporovat zdravé dýchací ústrojí.

V průběhu 20. století a začátkem tohoto století vznikaly další a další praktiky, které nám mohou posilování našich čelistí usnadnit. Tyto cviky se pak zaměřují hlavně na estetický charakter věci – a mimo získání výraznější čelistní linie pomáhají od povislých koutků, druhé brady nebo ochablých tváří. Bylo dokázáno, že vyrýsované obličejové rysy významně přispívají k atraktivitě a důvěryhodnosti lidí. Ti pak mohou působí přesvědčivějším dojmem. Stačí si prohlédnout světové celebrity! Určitě znáte jména jako Angelina Jolie, Brad Pitt, David Beckham, Jennifer Lopez i Johnny Depp – a víte, co mají společné? Vyrýsované a výrazné čelisti!

Winbuilders: moderní produkt pro posilování čelistí, zdraví i sebevědomí

Na trhu se objevila ještě dostupnější a jednodušší možnost, jak docílit zdravější čelisti a autoritativnější charismatické vizáže. Touto možností jsou žvýkací pomůcky Winbuilders. Ty jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného silikonu a pravidelně procházejí náročnými testy bezpečnosti.

Winbuilders jsou vlastně takové činky pro vaše čelisti. Pro čelistní svaly však představují intenzivnější zátěž než obyčejné žvýkačky, a navíc se dají používat opakovaně, což pro vás znamená, že se jedná pouze jednorázovou investici.

Na výběr máte tři různé varianty, které korespondují se specifickými tvrdostmi, a tedy intenzitou posilování:

  • bílá (30 Sh) – pro začátečníky,
  • šedá (40 Sh) – pro mírně pokročilé,
  • černá (50 Sh) – pro pokročilé.

A jak fungují a jak s nimi čelisti posilovat? Způsobů máte na výběr opět několik. Záleží na každém z vás, pro jaký se rozhodnete. Nejvhodnější ale bude vyzkoušet všechny způsoby a postupem času si vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje. 

Výrobce Jawinner však vydává obecné doporučení, a to použít dvě pomůcky naráz na spodní stoličky tak, aby prohnutá část s otvory směřovala proti kousací plošce zubů. Pomůcky je pak potřeba vkládat na stejnou úroveň na levé i pravé straně tak, aby nedocházelo k nerovnoměrnému zatěžování svalstva. Následně už stačí jen skousnout a povolit. Tento krok pak opakujete stále dokola po dobu 1–2 minut 3 × až 5 × denně. První viditelné zaznamenáte již po přibližně čtrnácti dnech.

A nejde jen o to, jak budete vypadat, ale i o to, jaký budete mít pocit. Věnujte posilování čelistí několik týdnů a sami posuďte výsledek, až se uvidíte v zrcadle. Získáte sebevědomí, o kterém se vám jen zdálo.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button