Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Peníze

Pojištění odpovědnosti zaměstnance? Jistota při pracovní patálii!

Telefon, notebook, jiná elektronika nebo speciální nářadí? Při používání všech těchto pracovních pomůcek může dojít k nechtěné události, při které se daná věc poškodí. Co dělat? Zaměstnanci si často neuvědomují, že vzniklou škodu musí uhradit. Zaměstnavatelé mají oporu v zákoníku práce, který jasně říká, že zaměstnanec je povinen uhradit až 4,5násobek hrubé měsíční mzdy za vzniklou újmu. U dražších přístrojů nebo dokonce firemního vozu může jít o vysokou částku, řešením však může být správné pojištění!

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Spadlý notebook z pracovního stolu? Špatnou manipulací rozbitý měřící přístroj? V terénu poškozené nářadí? Autonehoda při služebním výjezdu? Přesně tohle jsou typické příklady, pro které se vyplatí mít uzavřené pojištění odpovědnosti zaměstnance, protože finanční újma může dosahovat desetitisícových částek. Zaměstnavatel může dokonce k umoření částky za škodu použít srážku ze mzdy, protože ke vzniku události došlo při plnění pracovních úkolů a zaměstnanec měl za svěřené věci zodpovědnost. 

Do 4,5násobku hrubé měsíční mzdy

Kolik může zaměstnavatel požadovat? Jde o poměrně vysokou částku, protože se odvíjí od hrubého měsíčního příjmu zaměstnance, celkově může jít až o 4,5násobek, což při mzdě 30 000 korun může dělat až 135 000 korun. Z toho důvodu lze tuto pojistku sjednat s maximální pojistnou částkou až 500 000 korun, přičemž spoluúčast je vždy povinná. Je však možné u ní dohodnout její výši.

S celosvětovou platností

Pojištění odpovědnosti zaměstnance má celosvětovou platnost, je proto vhodné i pro management, obchodní zástupce nebo montéry vyjíždějící do zahraničí. U pojišťovny ERGO se nadto sjednává ve třech různých variantách s ohledem na pracovní náplň. Standardní verze je pro běžné kancelářské nebo administrativní profese, naopak tarif řidič uplatní zaměstnanci používající referentské nebo firemní vozy. Variantu řidič PLUS ocení ti, co mají přidělený vůz a mohou jej užívat se svolením zaměstnavatele i k soukromým jízdám. 

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button