Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Potřebujete převést existující stavbu do virtuálního modelu? Dnes už to není sebemenší problém

Důvodů pro to můžete mít opravdu spoustu jak jako klasičtí majitelé nemovitosti, tak i jako experti z realit nebo stavebnictví. Trojrozměrné modely jsou dnes u produktů a výrobků jednou z těch nejlepších dostupných možností, které nám dávají pohled na změny a novinky ještě dříve, než vůbec vznikne první úprava.

V případě budov jsou velice často modely tvořeny pro potřeby prezentací, nebo dokonce aplikací stavebních úprav. Za touto realizací přitom stojí poměrně dost moderních technologií, které si díky svým hodnotám získávají pevné zázemí na trhu.

Opravdu kvalitní obrazové modely 

Jednou z největších novinek je přitom možnost převádět již existující nemovitosti do dokonalé fotografické prezentace. Přeci jenom základní technologie trojrozměrného modelování jsou již dávno zapomenuty jako novinka, protože s námi existují snad i desítky let. Jejich schopnosti a rozvoje je ale překvapivý i v těchto oblastech, jako je právě obrazový model. Takzvaná digitální pastorizace objektu neznamená ve své podstatě nic jiného, než je převedení současného objektu do velice kvalitní HDR fotografií, které pak můžete použít jako prezentaci nebo je dokonce aplikovat do trojrozměrných map.

Proč vůbec převádět budovy do trojrozměrných modelů?

U zcela nových budov je to většinou pochopitelné. Pro klienty, investory nebo budoucí majitele je zkrátka potřeba dokázat prezentovat vzhled a organizaci budovy na mnohem lidštějším provedení, než jsou složité technologické nákresy. Proč by ale měla probíhat digitalizace objektu budov v případě, kdy se bavíme o existujících budovách?

Důvodů je nakonec mnohem více, než si myslíte. Pochopitelně tím nejčastěji používaným jsou prezentace realitních kanceláří. U mnoha větších kanceláří si můžete všimnout, že mimo fotografií jsou k dispozici i kompletní trojrozměrné modely větších nemovitostí. Jedná se o moderní technologii laserové 3D skenování, které dokáže převést celou budovu s dokonalou proporční přesností. Mimo toho je navíc tato metoda používaná hojně i ve stavebnictví, kde je opravdu tou nejlepší metodou k tomu, jak realizovat obraz plánovaných stavebních úprav na existujících stavbách.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button