Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
IT

Repasovaný počítač není jako počítač z bazaru

Pod pojmem repasovaný počítač si hodně lidí představuje nekvalitní zařízení určené pouze pro základní práce, bez výkonu a kvalitních HW prvků. To už dávno neplatí. Sice se většinou nejedná o hypermoderně vyhlížející PC, přes to vám dnes specializované IT firmy dokážou nabídnout i vysoce výkonný stroj zvládající nejenom kancelářské práce. Přitom výkonnostně srovnatelný model vyjde o dost levněji než nový model počítače kupovaný v běžné prodejně. 

Základní i vysoce výkonné

Na jednu stranu se můžete setkat s nabídkou repasovaných počítačů za pár tisíc, zde hovoříme opravdu o PC se základním výkonem a dalšími pouze dostačujícími parametry. Skutečným a hodnotným repasem je ale spíše počítač, který dříve nebyl vůbec levný a používaly ho velké společnosti. Na rozdíl od běžného domácího uživatele takové firmy mění své výpočetní zázemí mnohem častěji, proto odprodávají předchozí vybavení právě k repasi. 

Jak vzniká repasovaný počítač?

Tyto kvalitní počítače, často původně za desítky tisíc korun, vykupují specializované IT firmy, které je dokážou upravit tak, že se stávají o dost levnějšími, při čemž jsou u nich poněkud sníženy hodnoty parametrů, jako je kapacita pevného disku výkon paměťové karty a procesoru. Součástí práce těchto profesionálů je však vždy dokonalé vyčištění, seřízení a otestování počítače, případné opravy nebo výměna nefunkčních či vadných komponentů. Starší operační systémy a softwarové vybavení jsou nahrazeny novějšími verzemi. 

Lepší než z bazaru

Mezi počítačem z bazaru a repasem je veliký rozdíl. Repasovaný počítač je zkrátka určitou jistotou, zatímco pořizováním bazarového kusu dosti riskujete. Pokud se někdo zbavuje notebooku nebo stolního počítače přes inzerát, je velice pravděpodobné, že k tomu má důvod a téměř na sto procent se nepostará o čištění a uvedení do co nejlepšího stavu pro budoucího uživatele. Při koupi repasovaného počítače vám bude navíc poskytnuta určitá záruka, včetně možnosti reklamace.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button