Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

S výpadkem elektřiny pomohou záložní zdroje energie

Současná energetická krize nám ukazuje, jak je elektřina pro domácnosti a firmy důležitá. Elektřina se totiž využívá pro široké spektrum činností, od vytápění až po provoz různých zařízení. Chcete-li být připraveni na výpadek elektřiny, pak byste měli disponovat náhradním zdrojem elektrické energie. 

Mezi nejčastěji využívané záložní zdroje energie patří především motorgenerátory neboli elektrocentrály. V tomto článku se podíváme na jejich výhody a možnosti použití.  

Výhody využití elektrocentrály

Jednou z hlavních výhod, kterou disponují elektrocentrály, je nezávislost na jakémkoliv vnějším zdroji energie. Tento záložní zdroj elektrické energie je totiž závislý pouze na dostupnosti paliva. Mezi nejčastěji využívaná paliva elektrocentrál patří zejména nafta a benzin. V porovnání s jinými zdroji energií také dodávají mnohem vyšší dodávky elektrického proudu. Elektrocentrály se také řadí mezi jedny z nejlevnějších řešení, jak si zajistit vlastní elektrický proud. 

Naopak jejich nevýhodou je nutnost dozoru a produkce výfukových plynů, přesto však nabízí široké možnosti použití. Motorgenerátory jsou oproti jiným náhradním zdrojům elektřiny také poněkud hlučnější, avšak lze si vybrat i tišší typ elektrocentrály. 

Široké možnosti využití

Záložní zdroj elektrické energie v podobě motorgenerátoru nachází využití v širokém spektru firem a provozů. Uplatnění najde nejen při výpadku elektrické energie, ale i při plánované odstávce či jako zdroj elektřiny na místech, kde chybí el. přípojka. Časté využití nachází například ve stavebnictví, zemědělství, zdravotnictví, vodohospodářství apod. Mnohdy elektrocentrály slouží i jako zdroj elektřiny v zaplavených oblastech v rámci záchranných prací. Nakonec nachází uplatnění i na festivalech, koncertech a různých kulturních a společenských akcích, kde chybí elektřina.  

Zkuste pronájem elektrocentrály 

Pokud potřebujete zajistit zdroj energie v rámci záložního zdroje elektrického proudu, tak se vám nabízí hned dvě možnosti. Náhradní zdroj elektřiny si můžete buď zakoupit, anebo využít pronájem elektrocentrál. V případě pronájmu elektrocentrály se stačí obrátit na společnost Ce.energy, která poskytuje elektrocentrály pro krátkodobé výpadky elektrické energie i řešení pro trvalou dodávku elektřiny pro firmy působící v mnoha oblastech.  

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button