Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

V příštích letech se budou horka ještě stupňovat. Nádrže na dešťovou vodu vám zde nabízejí řešení

Určitě nikoho z nás bohužel nemohlo minout to, jakým způsobem se v posledních letech mění podnebí v České republice. Zatím co normálně u nás byly teploty do pětadvaceti stupňů jakýmsi maximem, tak dneska jsou naprostým průměrem a mnohdy jsme vystavení opravdu velkým horkům.

Přitom je ale problém v tom, že se při táhlé změně období nemění průběh zim, během kterých bychom potřebovali opravdu mnohem větší množství spadlé vody a sněhu, nežli je tomu nyní. Jenže existuje řešení, které majitelům pozemků může spoustu vody ušetřit. A to jsou speciální nádrže na dešťovou vodu.

Pravidelné uchovávání vody je důležité

Nádrže na dešťovou vodu jsou možností, jak zachytávat dostatek vody a udržet ji pro pozdější užití. Díky tomu se tak nemusí voda používat okamžitě, nebo nevysychá, ale můžeme ji použít klidně i o celé týdny později, když přijdou právě vlny dlouhých veder bez výhledu na pořádné deště. Samotné doplňování dešťové vody je tady extrémně jednoduché, protože se o něj starají specializované průtoky, které svádí vodu z nejexponovanějších míst jako jsou žlaby, stoky, drenáže nebo především okapy na domech.

Jedinou věcí, která může být mnohdy komplikovanější, je hlídání hladiny této vody. Nádrže standardně disponují velikostí, která pojme tisíce litrů. Jenže po dlouhých deštích nemusíme mít přehled o hladině. Sama nádrž je sice otevíratelná a můžeme do ní nahlédnout, ale lepší přehled nám například dokáže dát hladinoměr, který nás bude informovat o stavu hladiny uvnitř.

Samotné nádrže vás ničím nebudou rušit

Co se týče samotné nádrže, tak ta je naprosto dokonalou záležitostí. Je tvořena z extrémně odolného plastového materiálu a kompletně umístěna pod zemí. Díky tomu tak nádrž na dešťovou vodu nezabírá místo, ani neničí design zahrady jako takové. Zásadní výhodou tohoto umístění je také fakt, že je voda dlouho čistá a zdravá i při delším ukládání. Na slunci by v nádržích jinak působením záření a tepla velice rychle vznikaly celé skupiny bakterií, které pak tvoří na vodě nepříjemné a mnohdy i zasmrádající povlaky.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button