Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Vylaďte si feeling na motorce k naprosté dokonalosti

Motorka je přístrojem, se kterým musí být jezdec v dokonalé symbióze. Pokud vám na jejím řízení a ovládání „nesedí“ nějaké věci, tak nikdy nebudete jezdit opravdu bezpečně a s kontrolou. Mimo toho budete stále cítit i ten nepříjemný pocit, že se může kdykoliv něco pokazit a nebudete si jízdu ani plně užívat.

Mnohdy jsou ale právě věci ohledně vcítění do ovládání motorky jenom v drobných detailech. A drobných detailech se tady myslí v jednoduchých doplňcích, se kterými se díky velice nízké pořizovací ceně dá i efektivně experimentovat.

Gripy jsou naprosto zásadní

Jednou z věcí, která vždy musí být v dokonalé kontrole, je úchop motorky. Pokud tedy nemáte rukojeti a gripy, které by vám dokonale vyhovovali, tak nejspíše nikdy nebudete schopni motorce opravdu věřit. Gripy jsou velice důležitou součástí vybavení motorky na silničních modelech. Několikanásobně ale toto pravidlo platí v případě terénních modelů, kde je jízda oproti silnicím nevypočitatelná. Chtělo by se říci, že dokonce až doslova nebezpečná. Proto jsou pro tyto jezdce gripy tím, na čem by nikdy neměli šetřit peníze. 

Vyvážení je extrémně důležité

Především zkušenější jezdci si mohou všímat toho, pokud není vyvážení motorky v pořádku. A to nejen co se týče vyvážení těla motorky jako takové, ale i vyvážení řídítek. Tady se může jednoduše stát, že nějaká páčka navíc na jedné straně bude vyvážené řízení likvidovat. Pro zkušeného a citlivého jezdce je to pak nepříjemný problém. Jednoduchým řešením jsou ale závažíčka do řídítek, kterými si můžete jednoduše vyvážit ovládání motorky přesně tak, jak potřebujete. Někteří dokonce vyloženě mají rádi, pokud je motorka „těžší“ na ovládání.

Dokonalé posazení je základ

Posazení na motorce je extrémně důležité. Abyste se přitom nemuseli bát o to, že vás motorka na hrbolech vyhodí ze sedla, tak se užívají tankpady na nádrž. Jednoduché nalepovací doplňky, které mají povrch uzpůsobený k tomu, aby na nich dobře seděly standardní jezdecké kombinézy. Díky tomu tak budete cítit posed ještě mnohem jistější, než byste jinak měli bez jejich aplikace.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button