Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Peníze

Vyplatí se dnes ještě výkup kovového šrotu? Rozhodně ano!

V minulosti bylo poměrně dost velkou klasikou, že si především mladí a studenti přivydělávali tím, že sváželi kovošrot do sběrných dvorů. V minulosti to totiž znamenalo rozhodně velice příjemnou možnost, jak si přivydělat nemalé finanční částky.

Jenže otázkou je, jestli je to tak pořád i v dnešní době. Budete možná překvapení, ale nejen že to tak pořád je, ale navíc si výkupem můžete vydělat i u mnohem většího množství materiálů nežli jenom u samotného kovošrotu. Jaké jsou ale pravidla a podmínky, se kterými se dnes potkáme? Na to se podíváme v rámci dnešního článku.

Levnější, ale jednoduché a bez třídění

Pochopitelně tou nejlevnější možností, jak můžete kovošrot prodat, je nabídnout jej jako mix. Tady je sice možné, že byste mohli i nějakou tu korunu přijít na rozdílné váze za dražší materiály, ale většinou se to opravdu nevyplatí třídit. Samotné třídění je totiž dost náročné jak fyzicky, tak časově, zatím co pokud nejde o větší objem cennějších kovů, tak kovošrot jako směsice k výprodeji opravdu nejjednodušší.

Pozor ale na velké množství cennějších kovů

Rozhodně ale můžete potenciálně přijít o pořádné množství peněz v případě, kdy opravdu vezete větší množství cennějších kovů, přičemž je ale chcete odevzdat pouze jako směsný kovošrot. Jedná se především o takové kovy, které mají ve stavebnictví, průmyslu a elektronice zásadní postavení. Rozhodně tak už víte, že se jedná kupříkladu o hliník, který je díky své váze používaný na nosné konstrukce, okapy a mnohé další. Vedle něho se ale mezi lépe oceněné kovy řadí i měď, která má zase důležité postavení v elektrotechnice. Rozhodně tak mají větší cenu než za standardní výkup železného šrotu.

Vykupuje se dnes i papír

Výkup papíru je pochopitelně o dost méně výdělečný, nežli je tomu v případě kovů. A to už jen proto, že takového papíru potřebujete opravdu zatraceně hodně. Není ale vzácností, že se takové seskupení papíru běžně najde, a proto jsou i taková místa jako výkup starého papíru Plzeň, kde se počítá s možností jeho odkupu. Papír ale standardně musí patřit do těch kategorií, které jsou recyklovatelné. Některé speciální druhy papíru vám tak nemusí přijmout.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button