Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Jak a podle čeho vybrat náhradní zdroj elektrické energie?

V dnešní době se velmi často ve firmách můžeme setkat s elektrocentrálami, které jsou hojně využívány jako druh záložního zdroje elektřiny v případě, že vypadne elektřina či dokáží dovést elektrický proud do míst, kde běžně není dostupný. Pokud přemýšlíte o tom, zda si náhradní zdroj elektrické energie do své firmy pořídit, tento článek je přesně pro vás. 

Čím je náhradní zdroj poháněn?

Je to podobné jako u auta. Při výběru náhradního zdroje elektrické energie je třeba zvolit její pohon. Pro provoz elektrocentrály se nejčastěji využívá benzín a nafta. Benzínová elektrocentrála se řadí mezi ty nejlevnější, avšak pokud bychom ji chtěli porovnat například s tou dieselovou, tak dodává menší výkon a lze ji využívat pouze krátkodobě. Když budeme mluvit o dieselové elektrocentrále, pak tu lze využívat dlouhodobě, a navíc je daleko úspornější. Dalšími typy jsou plynové či bateriové elektrocentrály, jež nachází menší využití. Jejich výhodou je zejména nižší hlučnost, ale mají nižší výkon.

Velikost kapacity náhradního zdroje

Pokud se chystáte pořídit do své firmy záložní zdroj elektřiny, pak byste se měli dále zaměřit především na výkon. Ten je totiž při koupi nejdůležitější. Je totiž velice důležité, abychom si uvědomili a pohlídali, jaká všechna zařízení a přístroje budeme do elektrocentrály zapojovat, a zda nám to dokáže unést. Důležitým faktem je také to, jak dlouho budou ty přístroje v elektrocentrále zapojeny. 

Četnost využití elektrocentrály

Nakonec je třeba vzít v úvahu četnost použití elektrocentrály ve své firmě. Pořízení elektrocentrály není levná záležitost, a tak bychom se měli dívat také na to, v jakém množství ji budeme potřebovat. Zda se nám třeba nevyplatí elektrocentrálu pouze pronajmout. Investice do takového zařízení se vyplatí jen tehdy, kdy si jsme stoprocentně jisti, že ji využijeme. V rámci pronájmu elektrocentrály můžete využít například energickou pohotovost či stálou energickou zálohu. Půjčovna elektrocentrál vám dokáže nabídnout mnoho výhod a vy můžete využívat elektřinu bez starostí.  Obrátit se můžete například na společnost CE.Energy, která vám elektrocentrálu poskytne.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button