Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Proč se vyplatí investovat do kvalitních směšovacích ventilů?

Vodovodní inženýrské sítě patří rozhodně mezi takové součásti nemovitostí, na kterých se nevyplácí šetřit. Přitom v nich je celá řada komponentů, které i přes svoji opravdu důležitou funkci nejsou drahé a jejich upgrade pro vás tak nemusí představovat žádnou finanční zátěž.

Jednou z takových komponent mohou být také směšovací ventily. Víceméně velice jednoduše komponenty, které ale ve svých mnoha provedeních mohou přinést také nemalé výhody do vašeho vodovodního systému. 

Jaká je funkce směšovacích ventilů?

Ve své podstatě jsou směšovací ventily obsaženy v rámci topných systémů všude tam, kde je potřeba kvalitního směšování studené a teplé vody. Mezi nejzákladnější varianty přitom patří třícestný směšovací ventil. Na vstupech je tak studená a teplá voda, přičemž na výstupu je potom směs podle toho, jak je ventil nastavený. V rámci různých možností jsou dokonce ventily možné pojmout větší množství vstupů, nebo naopak zprostředkovávají více výstupů. Mnohdy tak mohou i pomoci s větvením vodovodní sítě. 

Inteligentní termostatické ventily

U nejjednodušších variant směšovacích ventilů dochází ke směšování studené a teplé vody vyloženě na té bázi, že se jednotlivé vstupy mísí na základě předem daného poměru. Jenže nic nekontroluje, jaký je výstup ventilu. Rozdílnou variantou jsou inteligentní termostatické směšovací ventily ATM, které vám nabízí možnost kontroly směšování za pomoci termostatu. Na základě výsledků termostatu je tak jednoduché už na samotném směšování měnit nastavení tak, abyste došli k co nejlepším výsledkům.

Automatizace směšovacích ventilů není problémem

Samotné směšovací ventily nemají možnost automatizace. S jejich nastavením se totiž v drtivě většině případů manipuluje jenom manuálně. Jenže zajímavou možnost vám přinášejí servopohony ARM ProClick. Jednotlivé servopohony slouží k tomu, aby mohly efektivně pracovat s nastavením konkrétního směšovacího ventilu. Vstupů, které u nich ovlivňují nastavení, přitom může být opravdu celá řada. Mohou jimi být různá čidla, ale také manuální nebo časové nastavení přímo od uživatele.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button