Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Stavitelství a počítačové technologie? Trojrozměrné modely jsou dnes naprostou samozřejmostí

Už dlouhou dobu se dostávají informační technologie bez únavy do všech oblastí, které vás jenom mohou napadnout. Díky tomu dneska už můžeme bez problémů v mnoha oborech využívat možnosti, které jsme nikdy neměli, nebo naopak můžeme již dřívější praktiky zjednodušit a zdokonalit.

V rámci stavitelství a realitního trhu přitom mohou být počítačové technologie využité celou řadou možností. Přitom jednou z těch, které zaujmou už na první pohled, jsou trojrozměrné modely nemovitostí.

Dokonalý model existující nemovitosti

U nemovitostí se může stát problém v moment, kdy je chceme modelovat po delší existenci. Důvod je extrémně jednoduchý. Mimo nejdůležitějších základů nejsou nemovitosti po delší době v takovém stavu, ve kterém byly postaveny. Mohou vzniknout nové příčky, některé místnosti mohou být spojené a celkově může interiér zcela změnit ráz. Proto nemusí už být původní mapy správným zdrojem pro modelace. Naopak laserové 3D skenování je technologií, která vám umožňuje rychle a kvalitně zpracovat proporce existujících staveb s neuvěřitelnou přesností.

To ale nemusí být pro všechny účely dostačující. Investoři a majitelé nemovitostí rádi před jakoukoliv operací moc dobře ví, co se bude dít. Díky tomu potřebují mít co nejlepší představu o tom, jak nemovitosti aktuálně vypadá a jak případně bude vypadat po úpravách. O to se může postarat stavební pasportizace objektu, která umožňuje v HDR kvalitě pracovat s reálnými fotografiemi a šikovný grafik je přenese do trojrozměrného modelu pro prezentaci.

Proč vůbec takové modely tvořit?

Důvodů, proč by mohl být extrémně přesný model nemovitosti výbornou volbou je celá řada. V business logice se všechno bude točit hlavně kolem toho, že nemovitost budete moci opravdu kvalitně prezentovat. Na druhé straně digitalizace objektu budov nemusí být pouze grafickým výstupem s určením pro prezentaci. Je velké množství návrhářských a plánovacích systémů, které mohou s těmito daty pracovat. Díky tomu tak může být i práce stavitelů a návrhářů mnohem přesnější, než by jinak bylo možné.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button