Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Co si pohlídat při pravidelném servisu auta?

Potřebuje váš vůz pravidelnou údržbu nebo řešíte nějakou neočekávanou poruchu? A pneumatiky přezuté máte? Nepodceňujte pravidelný servis, automobilu jím výrazně prodloužíte životnost.

Co všechno spadá do pravidelné údržby a servisu každého auta?

V první řadě jde o kontrolu motorového oleje. Nemá-li váš vůz dostatek oleje, nefunguje správně mazání, chlazení ani čištění motoru. Zapotřebí je též pravidelná výměna oleje, obvykle poté, kdy ujedete 20 000 km. Někdy jsou však doporučovány i kratší intervaly.

Nutná je i pravidelná kontrola rozvodů. Pokud je nekontrolujete, snadno se vám poškodí motor a v některých případech je pak nutné ho vyměnit. A to je drahá sranda. Technici v autoservisech by také měli pravidelně kontrolovat opotřebení brzd. Některá z vozidel dokonce disponují oranžovou kontrolkou, která řidiče upozorňuje na problém s brzdovými destičkami.

Správný tlak v pneu

Samostatnou kapitolu pak tvoří pneumatiky. Je dobré je samozřejmě pravidelně měnit, respektive přezouvat. Pokud budete na zimních pneumatikách jezdit v létě, pravděpodobně se vám rychle opotřebují a vydrží vám tak jen jednu sezonu. Taktéž se kontroluje správný tlak v pneumatikách. U standardních pneumatik se pohybuje mezi 2 až 2,5 bary.

Pneuservis Praha 10

Hledáte spolehlivý autoservis a pneuservis v jednom, kde vám vždycky vyjdou ve všem vstříc? V tom případě se obraťte na služby Autopneu Novák s.r.o. na Praze 10. Zde vám:

  • přezují kola
  • seřídí světlomety
  • provedou test brzd
  • naplní klimatizaci
  • dekarbonizují motor
  • provedou geometrii

Pneumatiky – bazar nebo nové?

Rovněž si zde můžete zakoupit ojeté i nové pneumatiky nebo použité disky za rozumné ceny. Na českém trhu Autopneu Novák s.r.o. funguje už přes 30 let a stojí za ním tisíce spokojených zákazníků nejen z Prahy, ale i ze širokého okolí.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button