Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Čtyři nejčastější způsoby, jak se v dnešním světě užívají QR kódy

QR kódy jsou variantou čárového kódu, který se stal velice oblíbený díky celé řadě výhod. V první řadě je veřejně dostupný ke generování, což z něj dělá rychlý nástroj k tvorbě uživatelsky atraktivních odkazů. Kdokoliv má chytrý telefon a aplikaci zdarma, tak zkrátka může číst obsah kódu.

Jenže to je jenom jedna z mnoha zásadních výhod. Celá řada dalších výhod přitom stojí za tím, že se QR kódy používají už dneska poměrně dost hojně na všech úrovních od osobního užívání až po podniky.

Internetová stránka bez opisování

Pokud byste chtěli podobné funkce řešit tak, že vygenerujete běžný čárový kód, tak by musel mít uživatel i standardní čtečku pro daný typ čárového kódu. Jenže aplikaci na čtení QR má víceméně v mobilu každý druhý. Pokud tak chcete lidi nalákat na webovou stránku rychle a pohodlně, tak se generování daného QR osvědčilo jako dobrý nápad. A to hlavně v případě, kdy by šlo nejen o doménu, ale třeba i podstránku. Taková URL se již nikomu nechce přeposílat.

Posílání měnících se dat

Zajímavostí je například fakt, že se dynamické QR kódy mohou měnit co se týče obsahu dat, ale nemění se jejich struktura. Jsou tak víceméně odkazem na určitou informaci, která je někde uložena. Pokud třeba měníte každý týden heslo na bezdrátové připojení, tak stačí vygenerovat jediné QR. A ti kteří jej mají se připojí i týden potom co se změnilo heslo, protože si mohou přečíst nové.

Rychlé platby z internetového bankovnictví

Samotné internetové bankovnictví už využívá QR kódy velice často a efektivně. Pokud chcete poslat rychlý odkaz na platbu s předvyplněnými údaje na úplně všechno, tak vám postačí jenom generování QR a vše je vyřešeno. Tyto generátory jsou ale již na odlišné úrovni. Jedná se o generátor QR kódů s pokročilým zabezpečením, který už dokáže dokonce i kontrolovat potencionální duplikáty.

Náhrada za běžné čárové kódy

Mnohé prodejny už dneska používají QR kódy pro některé příležitosti. Typickým příkladem jsou slevové akce, které mají jenom dočasnou platnost. Namísto generování nových čárových kódů do pořadníku tak může jednoduše sloužit QR kód.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button