Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Legendární dieselové motory, které se ani dnes nikde neztratí

Motory jako takové jsou rozhodně jednou z oblastí, kde se pohybuje poměrně dost velké množství velice specifických, a především legendárních výrobců. Zatím co mnohé firmy se ukazují a mizí víceméně v horizontu několika let, tak jiné s námi jsou minimálně dekády.

Jedná se především o dvojici soků, kteří se ve světě dieselových motorů utkávají dnes a denně. Britskou společnost Perkins a naší místní společnost Tatra. Obě firmy přitom žijí nejen z bývalé slávy, ale také s opravdu brilantní současnosti.

Z Británie kolem celého světa

Starší společností z této dvojice je nejspíše právě Perkins. Mimo toho je také tou, která se těší většímu celosvětovému zájmu. Nejde přitom ani o to, že by kvalita byla na jiné úrovni, jako spíše o fakt, že se motory Perkins dostávají do povědomí díky anglicky hovořícímu původu. Do světa se tak dostaly tyto motory už opravdu velice dávno. Letos to bude více jak sedmdesát let, kdy se tak vývoz a výroba neomezuje jenom na domácí zdroje, ale dokonce také na celé spektrum zahraničních firem.

Tatra, která nás nikdy nezklamala

I když na první pohled může člověku přijít, že se společnost Tatra dlouhodobě dostává spíše do drobného úpadku popularity, tak je na každém rohu tam, kde není úplně vidět na první pohled. Zcela naopak jsou ale motory Tatra velice oblíbené a používají se v celé řadě odvětví jako jediná volba. Příkladem může být dokonce i vojenská technika, která je vyráběná v podstatném množství právě s pohonem samotných motorů Tatra jako takových. Díky tomu tak pomáhá značka i soběstačnosti armády co se týče výroby samotné.

Která značka je ale lepší?

Určitě vás ale napadá, která z těchto dvou značek je lepší oproti té druhé. V první řadě je nutné zmínit, že jsou jednotlivé značky velice odlišné. Ačkoliv se Tatra motor i Perkins věnují stejnému druhu technologie, tak co se kategorií týče, už si tak moc podobné rozhodně nejsou. Spíše naopak, jsou velice odlišné. Porovnání tak vyjde spíše na remízu, protože opravdové srovnání těchto společnosti by dávalo dohromady jablka s hruškami bez jistého výsledku.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button