Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Moderní a úsporné elektromotory do každé firmy

Poohlížíte se po elektrickém motoru do své firmy, ale příliš se v motorech nevyznáte? Seznámíme vás s těmi nejčastějšími typy a doporučíme vám, kde elektrické motory seženete, a to ve vysoké kvalitě a za rozumné ceny.

Dělení a výhody elektromotorů

Elektrické motory dělíme do několika kategorií:

  1. Kartáčové DC motory – jde o stejnosměrné motory, které umožňují snadnou regulaci otáček vstupním napětím; směr otáčení motoru se mění obracením polarity napájecího napětí
  2. EC motory – moderní a úsporné motory mívají vysoký výkon, a přesto tichý chod; tyto synchronní motory disponují i velkou dynamikou
  3. Univerzální motory – fungují na střídavý i stejnosměrný proud; rotor s komutátorem bývají zapojeny v sérii se statorem

Mezi hlavní výhody EC motorů patří bezhlučnost, snadné ovládání, vysoká účinnost při různých rychlostech a také efektivní digitální technologie. Taktéž DC motory mají slušnou účinnost. Disponují vysokým točivým momentem už v nižším rozsahu otáček, a přestože může být motor mechanicky zatížen, nebude to mít vliv na rychlost dosažení požadované rychlosti otáčení.

Výhradní zástupce světových značek

Stále si nevíte ohledně motorů rady? V tom případě si nechte poradit od odborníků, kteří patří ke špičce ve svém oboru. Společnost Schmachtl je výhradním zástupcem světových výrobců v elektrotechnice, elektronice a strojírenství a kromě toho poskytuje i kompletní servis.

V nabízeném sortimentu najdete mimo jiné elektrické motory Bühler, kartáčové DC motory Bühler, EC motory Bühler, enkodéry či řídící jednotky. V sekci `Pohony` se dále nacházejí frekvenční měniče a servopohony. Veškerý sortiment najdete na oficiálním e-shopu společnosti Schmachtl.

Kromě toho se firma zaměřuje i na automatizaci a senzoriku a poskytuje i vybavení pro rozvaděčovou techniku a strojírenství čili čerpadla, kompresory, kapalinové filtry nebo kluzná ložiska.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button