Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Na co se zaměřit při nákupu sluchátek?

Ať už potřebujete sluchátka pro poslech hudby nebo třeba herní sluchátka, jejich výběru je nutno věnovat náležitou pozornost. Nabídka je opravdu široká. Rozhodně však nevybírejte pouze takové modely, které se vám líbí. Prioritou je kvalitní poslech a dokonalý hudební zážitek a to třeba při poslechu, ale i na cestách nebo při sportovních aktivitách.

Jak vybrat sluchátka? Tyto parametry by měly být rozhodující.

Podle použití

Sluchátka se používají nejen k poslechu hudby doma, ale také třeba při sportovních aktivitách nebo při hraní počítačových her. Jiný druh sluchátek můžete používat doma, jiný při cestování nebo sportovních aktivitách. Jiné požadavky mají dospělí a jiné děti.

Budete-li sluchátka používat doma, můžete volit model s kabelem či bezdrátový. Na cestování nebo pro sportovní aktivity jsou lepší volbou sluchátka bezdrátová. Dětská sluchátka mají jiný design, než ta určení pro dospělé. 

Podle typů sluchátek

Tady se zaměřte na konstrukci a způsob připojení. Každý z typů má pozitiva i negativa, záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  • Sluchátka podle konstrukce

Základní rozdělení této kategorie je na tři typy – bezdrátová sluchátka do uší (špunty nebo pecky), kolem uší nebo bezdrátová sluchátka přes hlavu. Každému z nás vyhovuje jiný model, záleží tedy na osobní preferenci.

  • Sluchátka podle připojení

Tady máte jen dvě možnosti – drátová sluchátka a bezdrátová sluchátka.

U drátových sluchátek hraje důležitou roli jak délka kabelku, tak i konektor. U bezdrátových sluchátek je potřeba zjistit výdrž baterie, dosah a kodek. Další faktory naleznete na stránkách nakup.to.

Další hlediska

Mezi další hlediska, která je důležité brát v potaz při výběru sluchátek, patří například frekvence ( frekvenční rozsah) – rozsah zvuku, který umí sluchátka reprodukovat. Velmi důležitá je citlivost, která udává akustický výkon sluchátek. Ten má vliv na jejich hlasitost. Nemalou roli hraje i zkreslení, které představuje nežádoucí frekvence ve zvuku. Jedná se o změnu kvality zvuku způsobenou cestou zvuku ze sluchátek do ucha.

To je však jen zlomek. Další důležité parametey a informace o nich nabízí web nakup.to.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button