Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Neustálý přísun energie je věcí, která je pro datové společnosti naprosto zásadní

Mnohé společnosti v rámci svého sídla nebo poboček neustále dávají k dispozici svoje serverové a výpočetní prvky a kapacity, nebo dokonce neustále potřebují nonstop přístup k firemním údajům. Může jít mimo jiné například i o ty firmy, které nabízejí vyloženě administrace s klientskými údaji, nebo dokonce živě sdílená data.

Jednoduše zkrátka neexistuje situace, kdy by v dnešní době přísun energie v datových společnostech mohl vypadnout. Pro tyto případy je potřeba připravit odpovídající náhradní plán. Nejen diskomfort, ale především škody v tomto ohledu mohou opravdu růst vysoko.

Pro menší společnosti postačí základní UPS

Pokud jde o menší společnost, která je víceméně závislá na jednom jediném serveru nebo živém prvku, tak postačí i menší UPS. I méně výkonný záložní zdroj elektrické energie tak dokáže po dobu potřebnou k obnovení dodávky proudu udržet konektivitu živou. Rozhodně ale dávejte pozor na to, že klasické UPS nemusí vydržet příliš dlouhou dobu. Náhradní generátory a zdroje elektrické energie vyššího výkonu tak mohou být ideální. Přeci jen nikdo nedokáže odhadnout výpadek, který trvá desítky hodin či dny.

Pronájem elektrocentrály jako hlavní pojistka

Pokud ale potřebujete udržet naživu mnohem větší množství přístrojů, nebo je potřeba živit více objektů, tak i sebelepší kombinace UPS modulů nemá šanci pomoct. V tomto případě je tou nejlepší volbou přímo pronájem elektrocentrály

Většina společností může takovou investici nazvat jako naprosto zbytečnou, ale zcela upřímně nikdo nedokáže odpovídajícím způsobem předpovědět, kdy dojde k výpadku. Elektrocentrála k dispozici je pak v daný moment doslova dar z nebes.

Motorové generátory energie

Některé mechanismy mohou mimo záložních energetických článků využívat také generátory energie. Takzvané motorgenerátory jsou výborné v tom ohledu, že nastartují okamžitě od přerušení energie a mohou vydržet libovolnou dobu. Většinou dieselové palivo, které se do nich doplňuje tak udrží v nejhorších i desítky hodin provozu. Používány jsou hojně i tam, kde bychom je nečekali. Standardně jsou jimi například vybaveny přetlakové haly, které by v případě vypnutí proudu ztratily tlak a zkrátka spadly.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button