Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Nevíte, jak zvolit správný druh převodovky k elektrickému motoru? Řekneme vám, podle čeho ideálně vybírat

Elektrické motory jsou velice kvalitní mechanismy, které umožňují provozovat celou řadu přístrojů a strojů tam, kde to do nedávna rozhodně nebylo v žádném případě možné. Jenže také mají pochopitelně svoje jasné limity.

Mezi těmito limity přitom můžeme mimo jiné najít i způsob, jak se mohou vyrovnat s měnícími se podmínkami, které mohou nastat při běžné funkci elektrických motorů. Proto se tak dnes podíváme mnohem důkladněji na kategorii převodových elektrických motorů.

Kdy volit v mechanismu převodovku?

Dobrou otázkou může být, kdy zvolit převodovku a kdy se bez ní systém obejde. Standardně dokáží elektrické motory Bühler pracovat zcela sami na sebe v podmínkách, které jsou stabilní, nebo alespoň blízké stabilním. Typickým příkladem může být kupříkladu situace, kdy používáme elektromotor v některé míchačce. Pokud míchačka nepočítá se zamícháním výrazně hustších nebo vodnatějších směsí, tak dokáže sama vyrovnat základní změny co mohou nastat. Alternativou jsou například elektrické motory SAIA.

Jenže pokud pak počítáme s tím, že se může zátěž na otáčivé komponenty opravdu výrazně zvyšovat, tak se dostáváme do problémů. A přesně proto je potřeba převodů, které dokáží točivý moment udržet.

Jak volit, pokud potřebujeme maximální výdrž?

Jsou typické mechanismy, které jsou při své každodenní činnosti vystavovány poměrně dost silným a nepříjemným tlakům. To se pochopitelně může projevit také na životnosti a celkové poruchovosti převodovek. Pokud tak chceme mít jistotu, tak pro nás mohou být nejlepší možností šnekové převodovky Bühler, které jsou koncipovány právě pro opravdu namáhané mechanismy. Mimo toho jim do karet hraje i výborná cena.

Užívejte si dokonalých a plynulých převodů

Další možností ale může být to, že naopak nutně potřebujete pracovat s co největší dynamikou a s co nejpříjemnějšími převody. Pro takové případy mohou být tou vůbec nejlepší možnou volbou planetové převodovky Bühler. Jedná se o mnohem efektivnější a důmyslnější převodové stupně, ale pochopitelně jsou tak i citlivější na poškození. Z toho důvodu se tak nehodí kamkoli.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button