Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Potřebujete hlídat hladinu stavu tekutin v nádržích? Hladinoměry pro vás budou tou nejlepší volbou!

Hladinoměry jsou velice užitečnou technologií, která nám umožňuje hlídat finální stav hladiny ve všech rozměrech a velikostech nádrží. Hladinoměry samy o sobě velice často pracují na velice rozdílných principech a mohou být kvůli tomu také vhodné pro trochu odlišné druhy tekutin. 

V nabídkách specializovaných obchodů ale není všeobecně sebemenším problémem najít celou řadu hladinoměrů, které ve své podstatě nabídnout velice dobrou využitelnost nejen pro standardní domácí užití, ale také pro užití ve firemním prostředí.

Základní hydrostatické hladinoměry

V případě hydrostatických hladinoměrů se bavíme o jednom z těch nejvíce používaných typů. Specializací je tady především fakt, že díky svému speciálnímu druhu měření není problém s používáním u rozličných tekutin. Při měření se totiž vůbec nepoužívá hustota tekutiny jako taková, takže je dobře měřitelná jak voda, tak i mnohem hustší tekutiny v domácnostech i firmách. Díky tomu jsou hydrostatické hladinoměry bezkonkurenčně nejoblíbenější a nejčastější varianta.

Praktické, ale mnohdy nevyhovující mechanické hladinoměry

Mechanické hladinoměry patří do kategorie nejstarších hladinoměrů na trhu. Mechanické se jim říká kvůli tomu, že pomocí mechanického procesu sledují hladinu v konkrétní nádobě. Ve finále vše funguje tak, že mechanické hladinoměry podle svého zdvihu ukážou hodnotu na měřítku. Problémem ale je, že se mohou tato měřítka velice rychle zanášet a samotné mechanické hladinoměry je potřeba navštěvovat osobně, protože nemají vysílání signálů.

Univerzální pneumatické hladinoměry

Asi tou nejmodernější variantou hladinoměrů, které můžeme dneska běžně v praxi potkat, jsou především pneumatické hladinoměry. Jedná se o speciální druh hladinoměrů, které nepotřebují žádné externí napájení a dokáží přitom nabídnout opravdu přesná data. Samotné pneumatické hladinoměry navíc můžeme využívat ve velkém množství různých tekutin. Nemusíte se tak vázat jen na vodu, protože dokáží dobře měřit i hladinu dalších látek, jako mohou být například různé druhy paliv, olejů a dalších podobných látek.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button