Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Převodové elektromotory dávají využití elektromotorů ještě větší rozměr

Samotné elektromotory jsou velice oblíbeným moderním mechanismem, který v ideálním případě může stoprocentně nahradit funkci jiných typů motorů tam, kde jejich vlastnosti nejsou zcela ideální. I tak ale mají i svoje konkrétní nevýhody.

Hlavní nevýhodou, kterou takové převodové motory mohou mít, je právě fakt, že dlouhodobě byly užívány v systémech s pevnými podmínkami. Co když ale podmínky budou odlišné? Pak je potřeba myslet na jejich modernější variantu, kterou jsou převodové elektromotory.

Široké využití převodových elektromotorů

Ačkoliv o tom ani nemusíme vědět, tak nás víceméně převodové motory Bühler všeobecně obklopují na každém rohu. Používají se dokonce i tam, kde nejsou změny podmínek až tak moc drastické. Důvodem je, že chytré využívání převodů může ve všech případech nejen že zlepšit efektivitu samotných, ale především snižovat jejich opotřebování tím, že se eliminuje jejich nadměrná zátěž nebo dokonce protáčení při extrémních podmínkách.

Samotné převodové motory tak dokáží nabídnout vyšší životnost úplně stejných mechanismů, které bychom jinak museli měnit po určitém opotřebování mnohonásobně častěji.

I zde existují různá levná řešení

Dokonalejší mechanismus pochopitelně může v někom evokovat také to, že automaticky bude znamenat výrazně vyšší ceny. Jenže mimo toho je zásadní výhodou fakt, že se také převodové motory dělají s ohledem na dostatečnou efektivitu a kvalitu, ale přitom co nejnižší cenu. Výsledkem jsou pak hlavně šnekové převodovky Bühler. Jejich mechanismus je poměrně jednoduchý, přičemž mají vysokou efektivitu přenášení točivého momentu. Za jejich bytelností mimo jiné může stát i to, že mají celý mechanismus pevně zapouzdřený.

Efektivita v podobě planetových převodovek

Zcela opačné preference výrobce pak měl v případě, kdy navrhoval planetové převodovky Bühler. Jedná se o poměrně složitý oběhový mechanismus, který má jednu extrémní výhodu. Tou je vysoká efektivita celého systému, skvělý přenos a minimální ztráty. Díky množství převodů je hladší dokonce i přechod mezi jednotlivými převodovými stupni.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button