Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Technologie

Směšovací ventily jako malý, ale opravdu účinný zázrak ve vodovodních sítích

Ať už se pohybujeme doma, v práci nebo v průmyslových oblastech, tak narazíme dnes na velice sofistikované vodovodní rozvody opravdu kdekoliv. Sofistikované jsou přitom hlavně proto, že užívají celé řady moderních technologií.

Samotné směšovací ventily přitom nemusí nutně znamenat jenom obyčejné směšování na základě běžného používání. Mohou dokázat také mnohem víc. A přesně proto se tak dnes podíváme podrobněji na jejich možnosti vylepšení a využití.

Hlídání teploty vody přímo u ventilu

Na hlídání vody není problém kamkoliv do systému přidat prvek v podobě termostatu. Jenže problémem přitom je, že se tak můžeme okrádat o místo, nebo můžeme systém ještě udělat složitější. Mnohem zajímavější možností by tak mohlo být jednoduché řešení v jednom komponentu.

A přesně toto jednoduché řešení vám přitom dokáží nabídnout termostatické ventily ATM, které umožňují hlídání teploty vody přímo u samotného ventilu. Navíc lze nastavit potřebnou horní a spodní teplotu, díky čemuž můžeme i jednoduše zabránit opaření kohokoliv v budově.

Automatizace pomocí jediného kliknutí

Jenže zásadním problémem pro moderní uživatele může být fakt, že jsou standardní směšovací ventily opravdu mechanická zařízení. Na základě nastaveného průtoku tak někde v systému směšují vodu. Tento průtok ale může být potřeba občas měnit. O to se dá postarat buď tím, že se dostaneme osobně k ventilu, nebo můžeme aplikovat servopohony ARM ProClick. Jedná se o technologii pohonu podobných ventilů, která se jednoduše dá ovládat buď na dálku, nebo může být součástí automatizace s různými čidly.

Jeden ventil nemusí mít nutně jen dva vstupy

Klasické směšovací ventily vám nabídnou jednoduché dva vstupy a jediný výstup. Díky tomu tak můžeme směšovat studenou a teplou vodu do výsledného proudu. Pro některé složitější systémy to ale nemusí být dostačující. V praxi tak najdeme i takové ventily, kterými je třícestný směšovací ventil aplikující možnosti, kterými mohou být například právě vícenásobné přívody do ventilu, nebo naopak na jeho výstupu mnohem složitější větvení.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button