Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Mýty o motorkách, které dnes už dávno neplatí

Nejen auto, ale i dvoukolové modely vozidel vybavené motorem nám dokáží zpříjemnit nejeden výlet nebo cestu do práce. Nicméně, právě motorky a motocykly jsou často spojovány s informacemi, které dnes už dávno neplatí. Pojďme na ně podívat, ať můžete případně adekvátně argumentovat.

Motorky jsou nebezpečné?

Toto je nejběžnější a dnes už i mylná představa. Ano, rychlost je často velká, ale s nárůstem výkonu se výbava stává poslušnější, klesá hmotnost, zlepšuje se odpružení a brzdy, téměř všechny nové motocykly jsou vybaveny ABS, nejsilnější modely jsou vybaveny kontrolou trakce, elektronickým systémem, který zajišťuje protiskluz. Velkou výhodou je také odolnější oblečení a kvalitní boty na motorku.

Pro rozumného člověka je tedy motorka zdrojem nekonečného potěšení. Pro nezodpovědné a neschopné sebekontroly naopak zdrojem neustálých problémů, což se ale dá říci také o autě, kole nebo horském lyžování.

Pád je nevyhnutelně spojen s vážným zraněním?

Tento mýtus se zrodil ještě v letech, kdy speciální motocyklové vybavení nebylo z mnoha důvodů zrovna populární, především kvůli jeho neefektivnosti. I sportovci ale chodili na soutěže v plstěných botách a nosili přilby s designem a vzhledem připomínajícím divotvorné hrnce. Nyní se ale zdokonalují nejen technologie zařízení, ale i oblečení vydrží déle. I běžně vypadající moto kalhoty jsou vybaveny kevlarovými vložkami. Velké laboratoře se zabývají designem štítů a přileb a hotové výrobky procházejí komplexní certifikací odolnosti proti různým vlivům. Navíc k pádům nemusí vždy dojít při vysoké rychlosti. Proto je při správném vybavení šance na vážné zranění malá. Samozřejmě, nesmíte zapomenout na vhodné ochranné doplňky, kam určitě patří i odolné moto rukavice.

Motorka není schopna přepravovat zavazadla?

Ani to už dávno neplatí, protože existují modely se zabudovanými kufry, které unesou dostatek nezbytných věcí pro dvoutýdenní společnou cestu, pokud samozřejmě mezi tyto věci nepatří kožich, violoncello nebo yorkshirský teriér. Na téměř jakýkoliv model dnes už můžete nainstalovat buď specializované nebo univerzální zavazadlové systémy, díky čemuž se dramaticky zvýší nosnost. K dispozici jsou také levné a snadno použitelné batohy a sítě na zavazadla.

Zbavte se tedy předsudků a přivítejte příchod jara na dvou kolech!

Milena

Tak to jsem já. Milena. Ta, co píše.

Související články

Back to top button