Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Vše, co potřebujete vědět o výběru pracovní plošiny

Pokud se chystáte doplnit váš vozový park o pracovní plošinu, pak jsme pro vás připravili článek, který vám pomůže vybrat ten nejvhodnější stroj.

Pracovní plošiny vám pomohou vytrhnout trn z paty, pokud se budete muset dostat do velké výšky, půjčovna pracovních plošin vám zase výrazně ulehčí výběr. Co když si ale budete chtít pořídit vlastní stroj? Tak v tom případě jsme si pro vás připravili tento článek, který vám s výběrem pracovní plošiny pomůže. 

Kdy koupit a kdy si raději půjčit?

Nejprve si musíte ujasnit, jak často vlastně budete plošinu používat. Budete vést firmu, která bude klientům čistit okna ve výškách? Budete opravovat fasády vysokých budov. Pak zřejmě budete pracovní plošinu potřebovat poměrně často. V jiných oborech činnosti je ale dost možné, že ji nebudete potřebovat tak často, jak si možná myslíte.

Až si tedy určíte, jak často budete plošinu používat, můžete si na ni vymezit rozpočet. Půjčovna plošin Praha by ve vašich kalkulacích stále měla zůstat, pokud chcete ušetřit a zároveň mít k dispozici kvalitní a bezpečný stroj, který budete používat jen občasně. Mějte ale na paměti, že pokud si stroj půjčíte z půjčovny na delší dobu, spíše tím proděláte.

Kvalita a spolehlivost

Jak jsme tedy řekli výše. Pokud se chystáte pracovní plošinu hojně využívat při vaší práci, pak ji rovnou kupte. A vyberte si také, jaký typ pracovní plošiny se bude hodit právě vám. Vybírat můžete ze zvedacích nebo teleskopických plošin. Zvedací plošiny se mohou pochlubit především jednoduchým ovládáním a nízkými náklady na provoz, teleskopické jsou zase spolehlivější.

Jestliže chcete plošinu, která vás vynese až do výšky 28 metrů, pak sáhněte po zvedacích plošinách. Teleskopické plošiny totiž zpravidla vyzvedávají jen do výšky kolem 20 metrů. Na druhou stranu jsou ale lépe zabezpečeny. Často například kovovou klecí nebo klecí vyrobenou ze skleněných vláken. Záleží tedy už jen na vás, po jakém typu pracovních plošin sáhnete.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button