Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Škoda Kamiq je SUV z dílny mladoboleslavského giganta

Je určený hlavně do města, kde usnadní život ve spletitých uličkách. Oblibu si získává také na světových trzích, Evropě byl poprvé představen v únoru 2019. Model nazvaný Škoda Kamiq totiž zaujme velkou praktičností, ale i širokou nabídkou dodatečné výbavy, kterou si můžete vyladit podle svých představ. 

Nechybí ani řada bezpečnostních prvků, díky nimž se usnadní každodenní provoz nejen pro začínající motoristy. Zavazadlový prostor 400 litrů je základní varianta, když sklopíte zadní sedadla, otevírá se možnost využít téměř 1 400 litrů. A to už pro víkend na chatě určitě postačí!

O něco vyšší než model Scala

Zatímco Škoda Kamiq má výšku 1 531 mm, Scala je o celých šedesát milimetrů menší. Oba modely ale mají stejnou šířku a prakticky se neliší ani jejich rozvor, kde má Kamiq náskok pouhopouhých dvou milimetrů. Na bezpečnost se myslí až v první řadě, důkazem je například asistent na zaparkování nebo multikolizní bezpečnostní brzda. 

C:\Stahujeme\pansky-svet.cz_auto-poly_cz_01.jpg

Ve střehu bude i asistent dodržování jízdního pruhu, jenž vás upozorní na případné nesrovnalosti vzniklé z nepozornosti. Každý někdy chybuje, ale moderní vozy sledují vozovku za vás a není se tak čeho obávat. Značka, jako je právě Škoda, má za sebou několik generací a tento model je jen pokračovatelem velké slávy. Vzpomínáte na Octavii nebo Fabii?

Vylaďte si vše podle představ

Jak nám napovídá Škoda Kamiq ceník, nabízí se možnost přizpůsobit si snad každou maličkost v interiéru vozu. Zadní loketní opěrka nebo držák nápojů jsou rozhodně praktické záležitosti, ale výbava jde u Kamiq ještě mnohem dál. 

C:\Stahujeme\pansky-svet.cz_auto-poly_cz_02.jpg

Ve variantě Monte Carlo potěší motoristy, kteří se nadchli pro sport a rychlost, Style zase přináší Bi-LED přední světlomety. Internet na palubě? Ale samozřejmě, můžete si klidně zkontrolovat, kolik paliva je ještě k dispozici nebo si svůj vůz na dálku zamknout.

Zdroj / foto: skoda-storyboard.com.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button