Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Vstupte do světa karavaningu a dopřejte si to nejlepší

Nový nebo ojetý karavan?

Prodej nových karavanů s sebou přináší hned několik aspektů, na které byste se měli zaměřit. Karavan si můžete vybrat podle různých kritérií. Dáte-li přednost většímu karavanu, aby se do něj pohodlně vešla celá vaše rodina, budete potřebovat řidičský průkaz na skupinu B96.

Vybrat si můžete i podle toho, zdali si chcete pořídit nový nebo ojetý karavan. Důležitou úlohu hraje i komfort a vybavení karavanu, které vybíráte podle toho, co od karavanu očekáváte. Vyplatí se nahlédnout do úložných prostorů, vyzkoušet si postel, na vlastní oči se podívat, jestli vám bude vyhovovat toaleta nebo kuchyňka. Budete-li s karavanem cestovat po kempech, teoreticky nemusíte řešit vodu a elektřinu.

Podívejte se na všechny karavany na prodej.

Prodej karavanů – co si ohlídat při nákupu?

Kupujete-li ojetý karavan, v první řadě si zkontrolujte:

·      Doklady – prověřte platnost dokladů, revizi plynu či elektroinstalace

·      Pneumatiky – neměly by být příliš ojeté, zároveň je zapotřebí, aby byly `sjeté` rovnoměrně

·      Zatékání do vozu – zkontrolujte lišty a těsnění, pozor si dejte na zpuchřelé obložení

·      Plášť karavanu – praskliny a mechanické poškození nevěstí vůbec nic dobrého; prodejce se zeptejte, jestli karavan není náhodou přestříkaný

·      Zkontrolujte funkčnost spotřebičů – v kuchyni i na toaletě

·      Podlaha – je-li podlaha udržovaná a v dobrém stavu, neměla by být flekatá, vlhká ani nesmí zapáchat

Zatímco pro jednoho je prodej obytných vozů životním posláním, jiní se vás snaží utáhnout na vařené nudli a prodat vám i téměř neprodejný karavan za co nejvyšší možnou cenu. V tomto případě však jde o první variantu. Ať ojetý či nový karavan – prodej některé společnosti povyšují na prvotřídní službu a nabídnou vám k němu mnohem víc.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button