Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Vyplatí se oprava ALU disků nebo přichází výhodněji koupit nové?

Litá hliníková kola, nebo též ALU disky, nejsou jen estetickým prvkem, který zkrášluje vaše auto, ale přináší i řadu výhod, co se výkonu a bezpečnosti týče. Tyto výhody jsou ovšem doprovázeny i vyšší pořizovací cenou. Vyplatí se tedy poškozená kola opravit nebo je lepší rovnou investovat do koupě nových?

Málo kdo z nás, by mohl dát ruku do ohně za to, že své auto před jízdou řádně zkontroluje. Pokud však patříte mezi ty, kdo si auto před nastartováním náležitě prohlédnou, tak klobouk dolů. Jednou ze závad, která by mohla být ještě před nastoupením patrná, je poškozené ALU kolo. To by přitom mohlo mít vliv na celkovou bezpečnost i výkon vozidla. Jak ale správně postupovat, pokud takovou závadu odhalíte? Litá hliníková kola nejsou zrovna levnou záležitostí. Společně se podíváme na to, jestli se vyplatí oprava ALU kol nebo je lepší rovnou koupit nová.

Vyplatí se poškozený ALU disk opravit a jak na to?

Odpovědí je: ano, ale záleží vždy na míře poškození. O tom, do jaké míry je vaše lité hliníkové kolo poškozeno, se můžete poradit v kvalitním pneuservisu Praha, který má s opravami disků dlouholeté zkušenosti. Opravy jsou prováděny zejména u naražených, ohnutých, prasklých či jiným způsobem poškozených ALU disků, přičemž se využívá technologie rovnání na hydraulickém stroji, svařování v ochranné atmosféře, povrchové úpravy a lakování, po jejichž provedení jsou opravené ALU disky k nerozeznání od nově pořízených kol.

V čem spočívá renovace ALU kol

Cílem renovace ALU kol je obnovení jejich vzhledu, struktury a celkové funkčnosti. Bývá tedy komplexnější a zahrnuje širší spektrum úprav, jako je leštění, broušení, lakování, pískování či chemické úpravy. Profesionální servisy přitom používají specializované nástroje a technologie, které zaručí kvalitní výsledek. Při výběru vhodného servisu se tedy zaměřte především na kvalitu, ale nezapomeňte vzít v potaz ani přístup zákaznického servisu a reference předchozích zákazníků. Všechny tyto náležitosti splňuje spolehlivý pneuservis Praha 8.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button