Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Získejte špatně dostupné náhradní díly pro vaše nákladní vozy

Náhradní díly pro nákladní vozy se zdají na jednu stranu jako naprostá samozřejmost. Jenže události, které se dějí ve světě i u nás v dlouhé řádce posledních let mohou za to, že dostupnost mnohých, jinak automaticky očekávaných věcí není v současnosti možná.

Dokonce i kamionová a nákladní doprava tak poznala jaké to je, pokud nejsou k dispozici v dostatečném počtu náhradní součástky. A některé z nich to dokázalo postihnout opravdu nejvíce.

U kterých značek je největší problém?

Kamionová doprava má do značné míry pro nás jednu výhodu. Největší značky, které produkují kamiony, sídlí přímo v Evropě. A ačkoliv je i tak značná výroba daleko od domovské země každé značky, tak se dá bez jakékoliv nadsázky říct, že se stále bavíme o poměrně dostupné záležitosti. I tak se ale některé součástky aktuálně dají sehnat hůře. Mezi ně patří náhradní díly Liaz. Společnost Liaz je přitom jedním z největších výrobců nejen kamionů, ale také menších přepravních vozů, které jsou pro evropskou infrastrukturu naprosto zásadní.

Nedostatek konkrétních kusů

Plošný nedostatek podle značky je spíše výjimkou, protože se některé komponenty vozidla mohou produkovat i v omezené míře stále dobře, ale pro jiné to možné není. Proto se tak dostávají do skluzu s dodávkami i v dnešních dnech složitější mechanismy. Typickým příkladem jsou posilovače spojky, které v kamionech hrají zásadní roli. Přitom se ale také jedná o složitější mechanismus, který je v současné době pravidelně opožděný na dodávkách pro servis i konečného klienta.

Neustále se měnící komponenty chybí nejvíce

Jenže u spojky se bavíme o tom, že je potřeba výměny jednou za dlouhé období. V moment, kdy špatná situace ale dokáže postihnout i velice často měněné součásti, tak se bavíme o odlišném problémy. Zcela typicky sem patří v případě kamionů vzduchojemy. Ty jsou nejen že zastoupeny v hojném množství na jediném kamionu, ale patří mezi rychleji se ničící součásti. Výpadky podobných součástí jsou přitom zásadním problémem pro celou kamionovou dopravu, od čehož se následně větví další komplikace v odlišných oblastech obchodu.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button