Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Auto/moto

Využití převodových elektromotorů a nejpoužívanější typy v praxi

Také elektromotory se mohou poměrně jednoduše dostat do situace, kdy už nemusí nastavení stabilní pro dané podmínky stačit. Jakmile je pak potřeba pracovat s dynamickým přizpůsobením motorů jako takových, tak se můžeme dostat do nemalých trablů. 

Pro všechny podobné potíže přitom existuje jednoduché řešení, které už dávno známe. Tím je aplikace některého z mnoha typů převodovek. Samotné převodové systémy totiž dokáží víceméně jakýkoliv motor vybavit onou chybějící variabilitou.

Elektromotory a převodové systémy. Kdy to začalo?

Kdy ovšem kompletně celá tato problematika začala a dostala svůj pevný obrys? Už delší dobu se můžeme potkávat s tím, že elektromotory jako takové rozhodně chceme používat na denní bázi ve všech oblastech běžného života. V některých oblastech je to ale opravdu velká výzva, typicky v elektromobilech a dalších zařízeních. Zde pak převodové motory Bühler zažívají postupný nástup už jenom kvůli tomu, že je nutné začít pracovat s dynamickým prostředím, ve kterém se vyskytují. A dnes už je naprosto běžné, že se taková kombinace převodovek a elektromotorů vyskytuje i tam, kde bychom ji nečekali.

Extrémně efektivní a oblíbené planetové převodovky

Pokud chcete najít opravdu kvalitní a schopné převody, tak jsou planetové převodovky Bühler opravdu dobrou volbou. Jak, že to vůbec celé funguje? Základem celé funkce není nic jiného než přímé obíhání jednotlivých převodů kolem statické osy. Opravdu tak může vypadat na pohled funkce převodovky jako oběh planet. Ve své podstatě se tak bavíme o jednoduchém, ale citlivém mechanismu. Proto je také zapouzdřen a dobře chráněn.

Šnekové převodovky jako opravdu drsní dělníci

Pokud se ale posuneme o kousek dál, tak se dostaneme k převodovkám, které můžeme bez nadsázky nazvat jako opravdové dělníky. Jedná se o šnekové převodovky Bühler, které jsou naprosto dokonalým příkladem už jenom z toho důvodu, že dokáží extrémně efektivně pracovat i v obtížných podmínkách. Sice nabídnou o něco horší průběh převodů, ale jejich výdrž a efektivita jsou naopak jejich zásadní doménou, na kterou rozhodně nesmíme zapomínat.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button