Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zábava

Spiderman od Marvelů není pouze hrou pro děti a milovníky komiksů

Před pár měsíci jsem si od kamaráda půjčil nového Spidermana od Marvelů na PS4, už proto, že recenze na tuto hru byly povětšinou velmi pozitivní. K samotnému hraní jsem se ale dostal až nedávno, a jakkoliv nepatřím k těm „pařanům“, kteří u her tráví dlouhé hodiny denně, musím říct, že nelituji a jsem rád, že jsem se nakonec rozhoupal. I když jsem hru ještě zdaleka nedohrál, dovolím si říct několik názorů, které snad naladí i vás, ačkoliv třeba nejste dítětem nebo pubertálním milovníkem komiksových filmů. Marvel´s Spiderman vás určitě zabaví a možná mu, stejně jako já, tak trochu propadnete. 

Naučte se létat New Yorkem

Základem ladného pohybu Spidermana je létání ulicemi New Yorku s použitím vystřelovaných pavučin a bez této klasiky by to ani nebyl Spiderman jako takový. Osvojit si tyto dovednosti musíte už na počátku hry, ale není to nic těžkého, to mi věřte. Jakmile se naučíte prolétávat ulicemi velkoměsta a lozit po stěnách jako pavouk, budete se cítit free, snadno se vyhoupnete na ty nejvyšší budovy a třeba se můžete jen tak kochat výhledem na New York. 

Bojové dovednosti

Hned v první misi již budete muset využít mnoha bojových dovedností, jejichž zvládnutí vyžaduje trochu více času a trpělivosti. Naštěstí se vám dostane úvodních rad, takže se dozvíte, jak provádět základní útoky, úskoky, či pokročilá komba. Vysoce efektivní bojovou vychytávkou je uchopení a následné mrštění různými předměty po nepřátelích s pomocí pavučiny. Pokud se naučíte realizovat údery či další pokročilé bojové schopnosti, zvládnete levou zadní i větší počet nepřátel. Během boje můžete provádět opravdu roztodivné kombinace a například využívat odrážení od zdí, ochromit protivníky pavučinou, nebo vyhodit nepřítele do výšky a tam ho pak zneškodnit. 

Rozkrývejte a poznávejte město

Již velmi brzy, tedy po splnění několika prvních misí, se vám otevře nabídka věží, u nichž stačí vyladit signál a bude poodhalena další část města i s některými sběratelskými předměty, jako jsou batohy se zajímavým obsahem, týkajícím se Spidermanova života. A také se aktivují zločiny, na které se můžete zaměřit a vydat se na souboj s terorem. Ať už je to zamezení vykrádání obchodů, honění aut se zločinci nebo zachraňování obětí havárií, vždycky to bude adrenalin a odměny vás neminou. 

New York je v této komiksové hře ztvárněn velmi realisticky a je docela možné, že se budete dlouhou dobu pouze seznamovat s jeho zákoutími, temnými uličkami i s honosnějšími finančními čtvrtěmi. Hledání batohů patří k těm méně náročným, ovšem i tak zábavným aktivitám, stejně jako nalézání míst, kde můžete pořídit pěknou fotografii, zajisté za náležité bodové ocenění. 

Mise a vedlejší mise

Celý systém odkrývání nových lokací je podobný, jako u série her Assassins Creed, s tím rozdílem, že se nacházíte v poněkud modernějším prostředí. Kromě hlavních misí, značených žlutě, si postupně zpřístupníte také mise vedlejší, často neméně náročné, ty jsou zase označeny modrou barvou. 

Progres a vývoj

Co by to bylo za moderní hru v otevřeném světě, kdybyste ve Spidermanovi od Marvelů neprocházeli určitým vývojem postavy. Tak za prvé, za každý success dostáváte skill pointy a pokaždé, když dosáhnete určité bodové hranice, tak postoupíte do dalšího levelu. S tím je pak spojeno například vylepšování různých schopností a bojových vlastností či komb, nebo získání stylovějšího „spidermanského oblečku“. Anebo můžete zavítat do laboratoře, kde se dají rovněž dělat zajímavé pokroky, většinou prostřednictvím zábavných puzzlů, u nichž musíte zapojit i nějaké ty mozkové buňky. 

Hra pro celou rodinu

Během hry Marvel´s Spiderman tak poznáte New Yorku se vším všudy, seznámíte se se spoustou zajímavých postav, ať už padouchů nebo těch spřátelených a samozřejmě si užijete nekonečně adrenalinové zábavy. Skvělé na tomto kousku od společnosti Insomniac Games je to, že si ho můžete vychutnat s celou rodinou a hrát třeba se synem něco dcerkou, kteří budou určitě nadšeni stejně jako Vy.

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button