Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zábava

Co všechno je možné dělat s plechem?

Plech nabízí téměř neomezené možnosti. Můžete se s ním vyřádit nejen doma, ale i v práci. Co všechno s ním ale můžete dělat?

Z plechu můžete vytvořit naprosto úžasné výrobky. Díky jeho vlastnostem totiž nabízí doslova neomezené možnosti. V následujících řádcích vám tedy ukážeme, co s ním vlastně vůbec můžete dělat.

Ohýbání plechu

Ohýbání plechu se velice často používá především v případě, pokud je potřeba změnit tvar materiálu. Některé plechy jsou měkké a velice dobře ohebné, proto není potřeba použít v podstatě žádné speciální nástroje. U jiných plechů už je ale pro přesné ohýbání potřeba sáhnout po kvalitních strojích.

Řezání plechu

Plech je také možné stříhat nebo řezat. Stříhání plechu nabízí možnost, jak se můžete vyřádit i vy doma. Stačí vám k tomu nůžky na plech a můžete vytvořit opravdu zajímavé výrobky. Při stříhání jste ale zpravidla omezeni na jednoduché tvary. Proto je potřeba tyto tvary následně spojit do něčeho komplexnějšího. Pokud ale použijete laser, o nic takového se nebudete muset starat.

Základním principem laseru je totiž výkonný paprsek, který v místě řezu vyprodukuje velké teplo. Dochází tedy k tavení materiálu a následnému oddělení. Laserové řezání je velice přesné a má v podstatě neomezené možnosti. A to i co se týče tloušťky. Ta je sice omezená, ale oproti ručnímu stříhání jde rozhodně o velký posun.

Lisování plechu

Při lisování razník tlačí obrobek do matrice vysokým tlakem. Ten je oproti klasickému ohýbání až čtyřikrát větší. Díky tomu je možné velice rychle dosáhnout podobných, ale zpravidla mnohem lepších výsledků než u ručního nebo dvoubodového ohýbání. V tomto případě navíc nejste tolik omezeni tloušťkou materiálů. Záleží ale na konkrétním stroji, který se objeví ve vaší výrobě nebo ve výrobě společnosti, u které si lisování plechu objednáte.

Další nabízené produkty:

MK Redakce

Přinášíme vám pravidelné zajímavosti ze světa automobilů, sportovní novinky, aktuality o technologiích a mnoho dalšího článků. Každý si přijde na své.

Související články

Back to top button